Gólová radosť hokejistov Michaloviec. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|8. mar 2024 o 20:08 (aktualizované 8. mar 2024 o 20:34)

Záverečnú bodku za zápasom dal Michalovčan Acolatse.

Tipos extraliga - 50. kolo

Humenné - Michalovce 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 7. Šoltés (Vaško, Novický), 28. Foss (Šoltés) - 10. Buc (Daugavinš, Newton), 19. Varga (Paločko, Michalčin), 21. Paločko (Solenský, Cibák), 30. Daugavinš (Drgoň), 60. Acolatse (Buc)

Rozhodovali: Jobbágy, Žák – Bogdaň, Jurčiak, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 3089

Humenné: Kozel - Meliško, Novický, Novota, Ťavoda, Pacalaj, Šimon, Ragan - Parshin, Krajňák, Pereskokov - Lapšanský, Foss, Kuru - Šoltés, Linet, Vaško - Borov, Thomka, Horvát

Michalovce: Škorvánek - Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Korenčík, Michalčin, Acolatse - Santos, Newton, Daugavinš - Paločko, Solenský, Varga - Fedor, Suja, Stripai - Kabáč, Buc, Vašaš

HUMENNÉ. Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v piatkovom 50. kole Tipos extraligy na domácom ľade s Duklou Michalovce 2:5.

Zemplínske derby sa od úvodných minút nieslo vo výbornej atmosfére. Ako prví išli do vedenia domáci, keď v 7. minúte prepadlo zakončenie Šoltésa za gólmana Škorvánka.

Vyrovnané ale bolo už po troch minútach. Vylúčenie Vaška využili hostia kombináciou do prázdnej brány, na ktorej konci bol Buc.

Do záveru prvej dvadsaťminútovky ešte stihli Michalovčania preklopiť misky váh na svoju stranu zásluhou Vargu. Pre Američana so slovenským pasom to bol prvý extraligový gól.

Humenné síce vstupovalo do prostrednej tretiny s jednogólovým mankom, no to platilo iba nasledujúcich 17 sekúnd.

Po presnom zásahu Cibáka viedli Michalovce už o 2 góly. Aj napriek tomu, že Foss znížil, Valtonenovi zverenci sa presadili po štvrtýkrát. O gól sa postaral kapitán Daugavinš z pravého kruhu v presilovke

V tretej tretine už len výsledok kozmeticky upravil hosťujúci Acolatse a zostupujúce Humenné tak zakončilo svoju púť v najvyššej súťaži prehrou.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce dnes (hokej, 50. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
08.03.2024 o 18:00
50. kolo
Humenné
2:5
(1:2, 1:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Šoltés (Vaško), 28. Foss (Šoltés) – 10. Buc (Daugavinš, Newton), 19. Varga (Paločko, Michalčin), 21. Paločko (Cibák), 30. Daugavinš (Drgoň), 60. Acolatse (Buc, Daugavinš).
Michalovce porážajú Humenné 5:2, keď v tretej tretine dokázali skvelo ubrániť všetky súperove útoky a v samom závere sa trafil aj Acolatse.
Michalovce si tak poistili druhú priečku v tabuľke a Humenné sa s extraligou lúči prehrou.
Koniec zápasu.
59:56
goalDukla Michalovce dala gól!
Michalovčanom sa napokon podarilo dať bodku za zápasom bez toho, aby Humenné odvolalo brankára. SENA ACOLATSE dokázal pri svojom úniku prestreliť Kozla.
Asistencie: D. Buc, K. Daugavinš
59:05
Čas zápasu sa postupne kráti a Humennému sa nedarí ani usadiť v útočnom pásme.
58:03
Kozel sa rozhodol vyraziť naproti prenikajúcemu súperovi a týmto odvážnym zákrokom vypichol puk.
57:10
Santosov nájazd na Kozla sa gólom neskončil, keďže humenský brankár súpera skvelo prečítal.
56:20
Kozel si pri tomto zákroku vôbec nepočínal isto a puk sa mu nakoniec podarilo zachytiť až na niekoľkýkrát.
55:18
Ani Šoltésov pokus Škorvánka neprekvapil. Michalovský brankár si tak pripísal ďalší zákrok.
53:11
Až teraz prišla strela z dobrej pozície od Lapšanského, ktorá však nebola presná.
51:20
Daugavinšova strela z veľkého uhla skončila tesne vedľa brány.
50:00
Máme za sebou už polovicu tretej tretiny a Humenné už niekoľko minút nevyslalo ani strelu na bránu.
47:30
Michalovciam sa darí držať súpera ďaleko od svojej brány a čoraz viac sa tak približujú k víťazstvu.
45:35
Lapšanského delovka z prvej skončila len na Škorvánkovi, ktorý si potom poradil aj s dorážkou Kuruho.
42:30
Po Solenského streleckom pokuse sa pokúšal o dorážku ešte Santos, ale Kozel pokryl obe koncovky.
40:49
Domáci v plnom počte.
40:39
Michalovce pokračujú v presilovej hre, ale Kozel im túto strelu zneškodnil.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina skončila úplne rovnakým pomerom ako tá prvá a Michalovce tak navýšili svoj náskok na rozdiel 2 gólov. Na Paločkov zásah ešte dokázal odpovedať Foss, no zatiaľ posledný gól vstrelil Daugavinš a Michalovce tak vedú 4:2.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Michalovčania tlačia na svojho súpera, ale Kozel si poradil aj s touto strelou od modrej čiary.
38:49
Humenčanov bolo na ľade priveľa a Michalovce budú hrať presilovku.
37:30
Jeden z Michalovčanov sa pustil sám na bránu, ale v rozhodujúcej chvíli ho Kozel dokázal vychytať.
36:50
V posledných minútach sa hrá pomerne nepresne na oboch stranách a puk putuje z jednej strany na druhú.
35:14
Humenné vôbec nezvládlo túto presilovú hru, keďže na Škorvánkovu bránu prakticky ani nevystrelili.
34:15
Michalovce sa zatiaľ veľmi dobre bránia a už po druhýkrát vyhodili puk cez všetky čiary.
33:14
Kabáč si počínal nedovolene a Humenné bude mať k dispozícii ďalšiu presilovku.
32:11
Newtonovi bol pískaný ofsajd a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
29:08
Početná výhoda hostí nakoniec netrvala vôbec dlho, keďže už prvá strela KASPARSA DAUGAVINŠA končí v sieti. Michalovce sú tak opäť v dvojgólovom vedení.
Asistencia: A. Drgoň
28:54
Krajňák teraz poslal k zemi rozbehnutého Paločka a presilovku tak budú mať aj Michalovce.
27:06
goalHumenné dáva gól!
Z tohto tlaku sa už Michalovčania nedostali, keďže backhandová dorážka RYANA FOSSA bola na Škorvánka už príliš. Humenné tak znižuje na 2:3.
Asistencie: D. Šoltéš
25:54
Santos len pár sekúnd po svojom návrate porušil pravidlá a musí sa tak vrátiť na trestnú lavicu.
25:51
Hostia v plnom počte.
25:40
Strela Novotu od modrej čiary končí len vedľa brány.
24:55
Michalovce vyhodili puk cez všetky čiary.
24:25
Domáci sa s pukom pohybujú v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí dostať do väčšej šance.
23:51
Po Santosovom podrazení bude hrať Humenné presilovku.
20:17
V samom úvode druhej tretiny sa podarilo MATÚŠOVI PALOČKOVI presnou strelou prekonať Kozla a Michalovce tak vedú už o 2 góly.
Asistencia: J. Cibák
20:01
Začala sa druhá tretina.
Michalovce po prvej tretine vedú nad Humenným 2:1. Skóre prekvapivo otvorili domáci, keď sa presadiť podarilo Šoltésovi. Potom sa však favoritovi podarilo otočiť priebeh stretnutia zásluhou Buca a Vargu a pred ďalšou tretinou sú tak Michalovce v lepšej pozícii.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:43
Po Paločkovej strele sa puk odrazil od Kozela, kde si ho prebral ADAM VARGA a ten potom trafil odkrytú časť brány. Michalovce tak otáčajú priebeh zápasu a vedú 2:1.
Asistencie: M. Paločko, Ch. Michalčin
18:25
Humenné sa snažilo vyvinúť na súpera tlak, ale nakoniec sa o pásmo pripravilo kvôli nepresnej prihrávke.
16:58
Rýchly prechod Šoltésa do útoku nakoniec skončil strelou, ale bránu sa mu trafiť nepodarilo.
16:41
Strelecký pokus jedného z Michalovčanov bol zblokovaný.
15:28
Daugavinš sa pokúšal dorážať puk z bezprostrednej blízkosti brány. Kozela však nakoniec neprestrelil.
14:56
14:20
Hostia vyhodili puk cez všetky čiary a podarilo sa im tak získať cenné sekundy.
13:30
Aj Humenčania sú už dlhšie v útočnom pásme, no výraznejšie ohroziť Škorvánka sa im zatiaľ nepodarilo.
12:56
Michalovčanom nevyšlo striedanie, keďže ich na ľadovej ploche bolo príliš veľa. Presilovku tak bude mať aj Humenné.
12:44
12:15
Humenné sa stále neoslobodilo, ale Michalovčania aj tak ostávajú bez väčšej šance v tejto presilovke.
11:30
Michalovčania kombinujú v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí vypracovať si šancu.
10:44
Thomka podrazil svojho súpera a Michalovce budú mať ďalšiu presilovku.
09:18
Takmer okamžite po vhadzovaní sa do voľného priestoru s pukom dostal DÁVID BUC, ktorý potom presnou strelou trafil odkrytú časť siete.
Asistencie: K. Daugavinš, M. Newton
09:15
Po strele od modrej čiary Kozel na dvakrát prikryl puk do lapačky a znemožnil tak súperovi dorážať.
08:40
Domácim sa podarilo rýchlo vyhodiť puk cez všetky čiary.
08:25
Filip Vaško sa previnil proti pravidlám a Michalovce si tak zahrajú presilovku.
07:45
Po Lapšanského nebezpečnej strele sa pokúsil doraziť puk do brány ešte Kuru, ale nakoniec si Michalovčania aj so šťastím s touto situáciou poradili.
06:04
Humenčanom sa podarilo z nenápadného útoku udrieť, keď sa DÁVIDOVI ŠOLTÉSOVI podarilo prepasírovať puk za Škorvánkov chrbát.
Asistencia: F. Vaško
04:40
importantRýchly protiútok Humenčanov sa skončil prečíslením, ktoré však skvelo vychytal Škorvánek.
03:35
Michalovce sú v úvode zápasu aktívnejšie, ale zatiaľ sa im v koncovke nedarí.
01:25
Strela Santoa z oblasti medzikružia skončila tesne vedľa bránky.
00:41
Pereskokov sa pokúšal dostať ku strele, ale nakoniec ho jeden z Michalovčanov odzbrojil.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Meliško, Novický, Parshin, Krajňák, Pereskokov – Novota, Ťavoda, Lapšanský, Foss, Kuru – Pacalaj, Šimon, Šoltés, Linet, Vaško – Ragan, Borov, Thomka, Horvát
Tréner: M. Štrba

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Santos, Newton, Daugavinš – Cibák, Drgoň, Paločko, Solenský, Varga – Korenčík, Michalčin, Fedor, Suja, Stripai – Acolatse, Vašaš, Buc, Kabáč
Tréner: T. Valtonen.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 50. kole na seba narazia HC 19 Humenné a HK Dukla Ingema Michalovce.

Humenné má už v tabuľke istú poslednú priečku a dnes ho tak čaká nateraz posledný zápas v najvyššej súťaži. Z posledných 5 stretnutí si pripísalo 4 prehry a naposledy utŕžilo od Trenčínu debakel 2:9. Teraz sa tak Humenné bude určite chcieť pred vlastnými fanúšikmi rozlúčiť úspešne.
Michalovce však na druhej strane bojujú o druhú priečku, keďže majú rovnaký počet bodov ako tretia Spišská Nová Ves a momentálne je pred ňou len o skóre. Michalovce v posledných 5 zápasoch striedajú prehry s výhrami a naposledy dokázali jasne zdolať Mikuláš 6:1.
Posledný vzájomný zápas týchto tímov skončil 5:1 pre Humenné. Celkovo však Michalovce zvíťazilo vo zvyšných 4 stretnutiach.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovčania potvrdili úlohu favorita, základnú časť zakončia na druhej priečke