Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Hapal zverejnil nomináciu na dôležité súboje proti Chorvátsku a Maďarsku

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal - ilustračná fotografia. (Autor: Jozef Jakubčo SME)
Sportnet|27. aug 2019 o 10:44

Stoch je iba medzi náhradníkmi.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal nominoval na kľúčové kvalifikačné zápasy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy proti vicemajstrom sveta z Chorvátska (6. septembra v Trnave) a susedom z Maďarska (9. septembra v Budapešti) dovedna 25 hráčov.

V tíme čerstvého päťdesiatnika nechýbajú tradičné opory - brankár Martin Dúbravka, obrancovia Peter Pekarík s Milanom Škriniarom ani kapitán Marek Hamšík.

V Hapalovom menoslove sa nachádzajú aj záložník László Bénes z nemeckej Borussie Mönchengladbach, krídelník Lukáš Haraslín z poľskej Lechie Gdansk, obranca nováčika španielskej Primera División RCD Mallorca Martin Valjent či útočník Michal Ďuriš z cyperského Anorthosisu Famagusta.

Miesto iba medzi náhradníkmi sa ušlo Miroslavovi Stochovi z gréckeho PAOK Solún.

Slovensko má v kvalifikačnej E-skupine po troch stretnutiach na konte 6 bodov za marcové domáce víťazstvo nad Maďarskom (2:0) a júnový triumf v Azerbajdžane (5:1).

Identický bodový zisk ako Slováci majú aj Chorváti. Na čele tabuľky sú deväťbodoví Maďari, Walesania doteraz získali tri body za výhru nad Slovákmi (1:0), Azerbajdžan ešte nebodoval.

Nominácia Slovenska na zápasy proti Chorvátsku a Maďarsku (kvalifikácia na EURO 2020)

Brankári:

<>
  • Martin Dúbravka (Newcastle United/Angl.),
  • Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň/ČR),
  • Marek Rodák (FC Fulham/Angl.),
  • Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)
<>

Obrancovia:

<>
  • Peter Pekarík (Hertha Berlín/Nem.),
  • Ľubomír Šatka (Lech Poznaň/Poľ.),
  • Milan Škriniar (Inter Miláno/Tal.),
  • Denis Vavro (Lazio Rím/Tal.),
  • Martin Valjent (RCD Mallorca/Šp.),
  • Dávid Hancko (AC Sparta Praha/ČR),
  • Róbert Mazáň (CD Tenerife/Šp.)
<>

Stredopoliari:

<>
  • Stanislav Lobotka (Celta Vigo/Šp.),
  • Patrik Hrošovský (KRC Genk/Belg.),
  • Ján Greguš (Minnesota United/MLS),
  • Juraj Kucka (Parma Calcio 1913/Tal.),
  • Matúš Bero (Vitesse Arnhem/Hol.),
  • Marek Hamšík (Ta-lien I-fang/Čína),
  • Ondrej Duda (Hertha Berlín/Nem.),
  • László Bénes (Borussia Mönchengladbach/Nem.),
  • Albert Rusnák (Real Salt Lake/MLS),
  • Róbert Mak (Zenit Petrohrad/Rus.),
  • Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk/Poľ.)
<>

Útočníci:

<>
  • Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta/Cyp.),
  • Pavol Šafranko (Sepsi OSK/Rum.),
  • Róbert Boženík (MŠK Žilina)
<>

Náhradníci:

<>
  • Kristián Koštrna (FC DAC 1904 Dunajská Streda),
  • Branislav Niňaj (Fortuna Sittard/Hol.),
  • Lukáš Štetina (AC Sparta Praha/ČR),
  • Branislav Sluka (MŠK Žilina),
  • Jakub Považanec (FK Jablonec/ČR),
  • Erik Pačinda (Korona Kielce/Poľ.),
  • Nikolas Špalek (Brescia Calcio/Tal.),
  • Miroslav Stoch (PAOK Solún/Gréc.),
  • Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov/Poľ.),
  • Róbert Pich (Slask Vroclav/Poľ.),
  • Samuel Mráz (FC Empoli/Tal.)

Program E-skupiny:

Piatok 6. septembra: SLOVENSKO - Chorvátsko (20.45), Wales - Azerbajdžan (20.45)

Pondelok 9. septembra: Azerbajdžan - Chorvátsko (18.00), Maďarsko - SLOVENSKO (20.45)

Štvrtok 10. októbra: Chorvátsko - Maďarsko (20.45), SLOVENSKO - Wales (20.45)

Nedeľa 13. októbra: Maďarsko - Azerbajdžan (18.00), Wales - Chorvátsko (20.45)

Sobota 16. novembra: Azerbajdžan - Wales (18.00), Chorvátsko - SLOVENSKO (20.45)

Utorok 19. novembra: SLOVENSKO - Azerbajdžan (20.45), Wales - Maďarsko (20.45)

Tabuľka E-skupiny:

1.Maďarsko43016:49
2.SLOVENSKO32017:26
3.Chorvátsko32015:46
4.Wales31022:33
5.Azerbajdžan30033:100

Súvisiace články