Boston otočil zápas proti Rangers, Halák asistoval

Zdeno Chára (vľavo), Brendan Smith a brankár Jaroslav Halák v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Boston Bruins - New York Rangers. (Autor: Michael Dwyer - TASR/AP)
Sportnet|29. nov 2019 o 22:49

V predĺžení rozhodol český útočník Krejčí.

BOSTON. Hokejisti Bostonu Bruins dokázali otočiť domáci duel základnej časti NHL proti hráčom New York Rangers.

O výhre domácich rozhodol v predĺžení Čech David Krejčí.

Na rozhodujúci gól si pripísal asistenciu aj brankár Jaroslav Halák, ktorý odchytal celý zápas. Slovák kryl 26 z 28 striel súpera a duel ukončil s úspešnosťou 92,9%.

Druhý Slovák v zápase Zdeno Chára odohral 23:39 min, počas ktorých si pripísal mínusový bod, rozdal tri bodyčeky a zablokoval jednu strelu súpera.

Boston prehrával v 27. minúte po presných zásahoch Pavla Bučneviča a Filipa Chytila už o dva góly. Na konci druhej časti sa presadil Sean Kuraly a v 45. minúte vyrovnal 24. gólom v sezón David Pastrňák.

Rozhodnutie priniesol gól Krejčího v predĺžení. Český útočník zaznamenal v zápase gól a asistenciu.

"Mám dobrý pocit z nášho výkonu. V tretej tretine tam bolo veľa energie, bolo to cítiť aj na striedačke. Víťazný gól? Posunul som puk výbornému hráčovi a Pastrňák urobil cez dvoch hráčov súpera celú akciu.

Potom som mal už prázdnu bránku pred sebou," povedal David Krejčí, strelec víťazného gólu, na oficiálnom webe NHL.

Pastrňák má na konte už 24 gólov a o šesť presných zásahov vedie tabuľku kanonierov NHL. V produktivite mu patrí 4. miesto so 41 bodmi, lídrom je Nemec Leon Draisaitl z Edmontonu so 48 bodmi.

"Náročný zápas. Udržali sme sa v ňom najmä vďaka Jarovi Halákovi a úspešným oslabeniam. Jaro a ubránené presilovky nám dali šancu na dva body a to sme aj využili. Teraz sme šťastní," skonštatoval 23-ročný David Pastrňák.

"Boston je jedno z najlepších mužstiev ligy. V tomto zápase 35 minút akoby trochu spali a potom to roztočili. ´nakoplo´ ich ubránené oslabenie troch proti piatimi. Na konci druhej a na začiatku tretej tretiny prepli na vyšší rýchlostný stupeň.

Oni vedia ako zvíťaziť, aj keď nehrajú svoj najlepší hokej," uznanlivo podotkol švédsky gólman NY Rangers Henrik Lundqvist.

Prehrali aj druhý zápas bez potrestaného Černáka

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v domácom zápase nad Tampou Bay Lightning 4:3 po predĺžení. V drese hostí chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý si odpykával dvojzápasový trest. Za Washington odohral vyše 7 minút Richard Pánik a pripísal si štyri trestné minúty.

Prvé vylúčenie Pánika využil v 19. minúte Brayden Point, pre ktorého to bol 100. zásah v NHL. Capitals po druhej tretine prehrávali 1:3. V úvode tretieho dejstva skorigoval Jakub Vrána a v 52. minúte vyrovnal v presilovej hre Alexander Ovečkin.

Ruský kapitán Washingtonu Ovečkin si pripísal 255. presilovkový gól v kariére a dotiahol sa na Fína Teemu Selänneho na tretie miesto historického poradia NHL.

Washington sa víťazstvom dotiahol na Boston, oba tímy majú na čele Východnej konferencie aj celej NHL po 41 bodov.

"Lepšia hra s pukom a viac stráveného času v ich obrannom pásme. Tým sme sa dostali naspäť do zápasu. Utvorili sme si veľa šancí a pomohli sme si aj presilovkami, to bolo dôležité," zhodnotil český útočník Jakub Vrána. Vďaka gólu a asistencii sa dostal na 22 bodov v sezóne (12+10).

O druhom bode pre domácich rozhodol v 64. minúte Dmitrij Orlov. Hostia prehrali aj druhý zápas bez Černáka.

"Hrali sme dobre, mali sme dvojbodový náskok. Keď však súper znížil na 2:3, presunul ´momentum´ na svoju stranu a dostal svoje nohy späť do zápasu," povedal Brayden Point.

Vydarený večer zažil Nathan MacKinnon, ktorý k triumfu Colorada nad Chicagom prispel štyrmi gólmi. V 59 sekunde stretnutia otvoril skóre, na ďalšie zásahy prihral.

Úradujúci víťaz Stanleyho pohára St. Louis triumfovali v Dallase 3:1. Andrej Sekera strávil v drese Stars na ľade takmer sedemnásť minút, do štatistík sa však nezapísal.

Prvú prehru pod novým trénerom Sheldonom Keefeom utrpelo Toronto, ktoré podľahlo v Buffale 4:6. Maple Leafs neuspeli po troch víťazstvách.

NHL 2019/2020 - základná časť - výsledky - piatok/sobota:

Boston - New York Rangers 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 39. Kuraly (DeBrusk, Carlo), 45. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 62. Krejčí (Pastrňák, HALÁK) 15. Bučnevič (DeAngelo, Trouba), 27. Chytil (Strome, Panarin).

Brankári: HALÁK - Lundqvist, strely na bránku: 27:28, 17.850 divákov.

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23:39 min, zaznamenal mínusový bod, rozdal tri bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 26 striel súpera s úspešnosťou 92,9% a pripísal si asistenciu na rozhodujúci gól/

Anaheim - Winnipeg 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 22. Pionk (Wheeler, Laine), 30. Ehlers (Wheeler, Morrissey), 42. Connor (Scheifele, Sbisa).

Brankári: Gibson - Hellebuyck, strely na bránku: 24:20, 16.301 divákov.

Buffalo - Toronto 6:4 (0:1, 4:1, 2:2)

Góly: 26. Skinner (Larsson, Montour), 30. Eichel (Bogosian), 33. Mittelstadt (Scandella, Vesey), 39. Olofsson (Eichel), 49. Vesey, 60. Eichel (Ristolainen) 19. Tavares (Michejev, Rielly), 22. Tavares (Kapanen), 47. Timashov (Spezza, Rielly), 53. Kapanen (Petan, Holl).

Brankári: Ullmark - Hutchinson, strely na bránku: 36:29, 19.070 divákov.

Chicago - Colorado 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Góly: 10. Z. Smith (Carpenter), 40. Kane (Toews, Saad) 1. MacKinnon (Compher), 4. Graves (Nieto, MacKinnon), 13. Makar (MacKinnon, Compher), 30. Ničuškin, 32. Compher (MacKinnon).

Brankári: Crawford - Francouz, strely na bránku: 36:23, 21.822 divákov.

Minnesota - Ottawa 7:2 (0:1, 3:1, 4:0)

Góly: 30. Donato, 32. Spurgeon (Zuccarello, Staal), 34. Parise (Fiala), 45. Kunin (Eriksson Ek, Spurgeon), 47. Hartman (Brodin), 51. Staal, 52. Zucker (Spurgeon, Brodin) 16. Paul (Zajcev, Borowiecki), 31. Tkachuk (C. Brown).

Brankári: Stalock - Nilsson, strely na bránku: 35:35, 17.112 divákov.

Philadelphia - Detroit 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

Góly: 3. Laughton (Niskanen), 20. Gostisbehere (Voráček, Couturier), 40. Couturier (Niskanen, Voráček), 41. Hayes (Laughton, Farabee), 41. Lindblom (Provorov, Voráček), 58. van Riemsdyk (Pitlick, Hägg) 9. Fabbri (Athanasiou, Filppula).

Brankári: Hart - Pickard, strely na bránku: 35:33, 18.566 divákov.

San Jose - Los Angeles 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 8. Marleau (S”rensen, Thornton), 14. Vlasic (E. Karlsson, Meier), 23. Gregor (Dillon, M. Jones), 35. Couture (Goodrow, E. Karlsson) 59. Clifford (Luff).

Brankári: M. Jones - Quick, strely na bránku: 22:34, 16.893 divákov.

Washington - Tampa Bay 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 26. Kuznecov (Oshie, Vrána), 44. Vrána (Oshie), 52. Ovečkin (Orlov, Boyd), 64. Orlov (Kuznecov, Oshie) 19. Point (Kučerov, Hedman), 25. Sergačov (Kučerov, Shattenkirk), 39. Killorn (Point, Kučerov).

Brankári: Holtby - Vasilevskij, strely na bránku: 35:30, 18.753 divákov.

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 7:09 min, vyprodukoval dva "hity", zablokoval jednu strelu, pripísal si štyri trestné minúty/

Vegas - Arizona 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Tuch (Hague, Marchessault), rozh. nájazd Tuch 35. Chychrun (Goligoski, Dvorak).

Brankári: Subban - Kuemper, strely na bránku: 38:36, 18.326 divákov.

Columbus - Pittsburgh 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Góly: 6. Nyquist (Bjorkstrand), 21. Foligno, 23. Nyquist (Dubois, Werenski), 36. Foligno (Wennberg, S. Jones), 60. Nyquist (Anderson, Savard) 18. Guentzel (Malkin, Simon), 46. Letang (Guentzel, Malkin).

Brankári: Korpisalo - Jarry, strely na bránku: 30:31, 17.402 divákov.

Carolina - Nashville 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Grimaldi (Bonino), 18. Järnkrok (Forsberg), 24. Watson (Ekholm, Duchene).

Brankári: Mrázek - Rinne, strely na bránku: 31:28,
19.680 divákov.

Dallas - St. Louis 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 57. Hintz (Comeau, Polák) 16. Parayko (O'Reilly, Perron), 58. O'Reilly (Barbašev, Bouwmeester), 60. Barbašev (Perron, Schenn).

Brankári: Bishop - Allen, strely na bránku: 32:40, 18.532 divákov.

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:54 min, raz vystrelil na bránku, zablokoval dve strely/