Slováci sa nepresadili, Hall z New Jersey bodoval už v 26. stretnutí za sebou

Tomáš Jurčo (vľavo) v zápase medzi Chicagom a Coloradom nebodoval, jeho tím ale uspel. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. mar 2018 o 07:12

V akcii boli traja slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu zdolali v noci na stredu v zámorskej NHL Detroit 6:5 po predĺžení. Hlavnou postavou duelu bol domáci útočník Brad Marchand, ktorý v predĺžení rozhodol o triumfe Bruins, celkovo si v zápase pripísal tri góly a dve asistencie.

Slovenský obranca a kapitán domácich Zdeno Chára odohral 25:26 minúty, počas ktorých nebodoval. Pripísal si dva mínusové body a štyri strely.

Boston zvíťazil v štvrtom meraní síl po sebe a upevnil si druhú priečku v Atlantickej divízii. "Je to pre náš tím veľká chvíľa. V tejto časti sezóny sa snažíme nazbierať toľko bodov, koľko len dokážeme," vyjadril sa Torey Krug. Detroit stráca na play off desať bodov.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Boston - Detroit: fotogaléria

7.3.2018

Z víťazstva sa tešil aj slovenský krídelník Tomáš Jurčo, ktorého Chicago si doma poradilo s Coloradom 2:1 po predĺžení. Jurčo odohral 12:35 minúty, nebodoval, pripísal si jednu strelu a jeden bodyček.

O triumfe Blackhawks rozhodol deväť sekúnd po začiatku predĺženia kapitán Jonathan Toews, okrem neho sa presadil aj obranca Erik Gustafsson. Jediný zásah Colorada strelil center Nathan MacKinnon.

Blackhawks zaostávajú za poslednou postupovou priečkou do vyraďovacej časti jedenásť bodov.

Columbus zdolal Las Vegas 4:1. V drese porazeného tímu sa predstavil útočník Tomáš Tatar. ktorý odohral 17:19 minúty bez bodového zisku. Napočítali mu dva mínusové body a jeden bodyček.

Golden Knights prehrali štyri z posledných piatich duelov. "V zápase sme mali niekoľko naozaj solídnych momentov a potom tam boli aj také, ktoré neboli až také dobré," uviedol kouč nováčika NHL Gerard Gallant.

Hokejisti New Jersey zvíťazili nad Montrealom 6:4 aj vďaka dvom asistenciám Taylora Halla, ktorý tak bodoval už v 26. zápase v sérii.

NHL 2017/2018 - základná časť:

Boston - Detroit 6:5pp (3:2, 2:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. Krug (Holden, Marchand), 1. DeBrusk, 14. Krug (Marchand, Pastrňák), 24. Marchand (Krug, Pastrňák), 34. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 61. Marchand (Krug, Riley Nash) - 3. F. Nielsen (Zetterberg), 8. Green (Athanasiou, Mantha), 33. Mantha (Green, Bertuzzi), 36. Mantha (Abdelkader, D. Larkin), 50. Frk (Bertuzzi, Mantha)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 25:26 minúty, zaznamenal dva mínusové body a štyrikrát vystrelil na bránu súpera/

Columbus - Las Vegas 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 1. Panarin (Atkinson, Dubois), 29. Werenski (Panarin, Dubois), 30. Cole (Savard, Wennberg), 58. Dubois (Panarin) - 22. Haula (Perron, Tuch)

/útočník Tomáš Tatar (Las Vegas) odohral 17:19 minúty, zaznamenal dva mínusové body, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a jedným ziskom puku/

New Jersey - Montreal 6:4 (4:0, 2:2, 0:2)

Góly: 9. Noesen (Butcher, Zajac), 17. Coleman (Butcher, Boyle), 19. Zajac (Palmieri, Vatanen), 20. Zajac (Hall, Vatanen), 32. Maroon (Hall, Palmieri), 37. Boyle (Coleman) - 31. Gallagher (Petry, Byron), 40. De La Rose (Danault, Jordie Benn), 55. De La Rose (A. Shaw, Reilly), 60- Froese (Carr, Reilly)

NY Rangers - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Laine (P. Stastny, Byfuglien), 32. Laine (Chiarot, Morrow), 60. Laine (Wheeler)

Tampa Bay - Florida 5:4pp (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 11. Gourde (Šustr, Straalman), 13. J.T. Miller (Gourde), 22. Gourde (J.T. Miller), 37. Killorn (Stamkos, Kučerov), 63. Point (Straalman, T. Johnson) - 19. Bjugstad (Ekblad, Barkov), 34. Bjugstad (Dadonov, Yandle), 41. Bjugstad (Matheson, Barkov), 46. Trocheck (Yandle, Barkov)

Minnesota - Carolina 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)

Góly: 5. E. Staal (R. Suter, Zucker), 21. Niederreiter (Spurgeon, Koivu), 23. Parise (Koivu, Spurgeon), 24. Winnik (Brodin, Dumba), 24. E. Staal (R. Suter, Mikael Granlund), 55. Cullen (Coyle) - 50. Di Giuseppe (T. Van Riemsdyk, Skinner), 59. D. Ryan (V. Rask, Hanifin)

Brankár Scott Darling (Carolina) predvádzal všemožné zákroky.
Brankár Scott Darling (Carolina) predvádzal všemožné zákroky. (Autor: TASR/AP)

Nashville - Dallas 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 46. Hartman (Watson, Sissons), 60. Bonino

Chicago - Colorado 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. E. Gustafsson (Toews, Saad), 61. Toews (P. Kane, Keith) - 37. MacKinnon (Barrie, Landeskog)

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 12:35 minúty, raz vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa tiež jedným bodyčekom a jedným ziskom puku/

Anaheim - Washington 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Henrique (Rakell, Getzlaf), 14. H. Lindholm (Manson, Silfverberg), 26. Rakell (Getzlaf, Manson), 59. N. Ritchie (Henrique, Bieksa)

Domov»Hokej»NHL»Slováci sa nepresadili, Hall z New Jersey bodoval už v 26. stretnutí za sebou