NBA: Lakers rozdrvili San Antonio, vedú už 2:0

Kobe Bryant doviedol LA Lakers k vedeniu 2:0 v sérii s obhajcami titulu zo San Antonia. (Autor: TASR)
TASR|24. máj 2008 o 09:12

Zámorská basketbalová NBA mala v noci na programe druhý zápas finálovej série Západnej konferencie, v ktorom LA Lakers zdolali San Antonio 101:71

New York 24. mája (TASR) a vedú už 2:0 na stretnutia.

Aby sa obhajcovia titulu opäť dostali do finále, musia vyhrať všetky domáce zápasy a aspoň jeden na palubovke Lakers. Zverenci Phila Jacksona však v tohtoročnom play off doma zo siedmich duelov ani jeden neprehrali. "Veríme si, máme dobrý tím, ale nikto nechce v sérii prehrávať 0:2. Teraz nás čakajú dva zápasy doma a my sa pokúsime stav vyrovnať," povedal po zápase krídelník Spurs Tim Duncan. Domáci v zápase ani raz neprehrávali, Spurs v druhom polčase len vyrovnali, Lakers však potom nastrieľali deväť bodov za sebou a cez polčas viedli 46:37.

LA LAKERS SAN ANTONIO 101:71 (21:16, 25:21, 28:20, 27:14)

Najviac bodov: Bryant 22, Odom 20 Parker 13, Duncan 12, 18.997 divákov.

/stav série 2:0 na zápasy/

Domov»Halové športy»Basketbal»NBA: Lakers rozdrvili San Antonio, vedú už 2:0