NBA: Lakers porazili obhajcu 89:85

Manu Ginobili (v čiernom) zo San Antonia sa snaží zachytiť loptu sledovaný spoluhráčom Robertom Horrym (vpravo) a Lamarom Odomom z LA. (Autor: ap)
SITA|22. máj 2008 o 06:52

Basketbalisti Los Angelesu Lakers si poradili v úvodnom dueli finále Západnej konferencie play off zámorskej NBA so San Antoniom v pomere LA Lakers - San Antonio 89:85.

NEW YORK 22. mája (SITA) - Hráči Los Angeles Lakers potvrdili v prvom finálovom stretnutí Západnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA úlohu favorita a v domácom prostredí zdolali obhajcu titulu zo San Antonia 89:85. Lakers sa v stredu dlho trápili, no v tretej štvrtine sa konečne chytili a postupne dokázali do konca stretnutia zmazať už i 20-bodový náskok súpera. Štvrtú dvanásťminútovku už mali jasne vo svojej réžii, keď v nej triumfovali 24:13. Druhý zápas série odohrajú tímy opäť v Staples Center v piatok 23. mája. V domácom prostredí vyhrali Lakers už 13 zápasov v rade.

Západná konferencia - finále (hrá sa na 4 víťazstvá)

LOS ANGELES LAKERS (1) - SAN ANTONIO SPURS (3) 89:85 - stav série 1:0

Zostava a body: Bryant 27, P. Gasol 19, Radmanovič 10, Odom 8, Fisher 4 (Vujačič 10, Farmar 8, Turiaf 3, Walton) - Duncan 30 /18 doskokov/, T. Parker 18 /10 doskokov/, B. Bowen 12, Ginobili 10, Oberto 4 (Udoka 7, Barry a Kurt Thomas po 2, Vaughn, Horry a Finley)

Úspešnosť streľby z poľa v %: 43,2:40,5, doskoky: 41:42, asistencie: 18:16, stratené lopty: 10:12, získané lopty: 7:7, bloky: 6:5, fauly: 16:21

Štvrtiny: 24:27, 19:24, 22:21, 24:13, 18 997 divákov.

Kobe Bryant nastrieľal v druhej polovici zápasu 25 zo svojich 27 bodov a najväčšou mierou sa zaslúžil o očakávaný triumf domáceho celku. "Kobe v prvom polčase dôveroval spoluhráčom, prihrával im a postupne prichádzal na to, kde bude v tejto sérii jeho teritórium. V druhej polovici sa už pustil do svojej tradičnej práce,“ povedal po stretnutí tréner Spurs Gregg Popovich a dodal: "Mali sme veľkú šancu zvíťaziť, a preto nás táto prehra veľmi mrzí.“

Bryant vystrelil v prvom polčase na kôš súpera iba trikrát. Z toho raz úspešne. Po prestávke už premenil 10 z 18 pokusov z poľa. "Viem, že dokážem zobrať zodpovednosť na svoje plecia a vrátiť tím späť do zápasu. V prvej polovici sme boli trošku zabrzdení, váhaví a pomalí, no v druhom to už bolo všetko v poriadku,“ skonštatoval líder LA.

Domov»Halové športy»Basketbal»NBA: Lakers porazili obhajcu 89:85