Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Najdrahšia futbalová jedenástka by stála 632 miliónov eur

V zostave pochopiteľne nechýbajú dvaja najdrahší hráči histórie. (Autor: SITA/AP)
SITA|6. nov 2013 o 15:42

V jedenástke by boli šiesti hráči zo španielskej ligy. Najlacnejší futbalista má hodnotu 30 miliónov eur.

MNÍCHOV. Ak by chcel niekto vlastniť v tíme jedenásť momentálne najdrahších futbalistov na svete, musel by zaplatiť 632 miliónov eur.

Táto suma je súčtom súčasných cien na trhu jedenástich najlukratívnejších hráčov na svojich postoch. Prehľad priniesol poľský Przeglad Sportowy na základe faktov z nemeckého futbalového servera Transfermarkt.

V takto zloženej jedenástke by bol brankárom Nemec Manuel Neuer z Bayernu Mníchov. Obranu by tvorili stopéri Sergio Ramos z Realu Madrid a Thiago Silva z Paríž St. Germain a na krajoch by sa pohybovali Philipp Lahm a David Alaba z Bayernu.

Defenzívne úlohy v strede poľa by patrili Sergiovi Busquetsovi z FC Barcelona a ofenzívne jeho spoluhráčovi Andrésovi Iniestovi, Mesutovi Özilovi z londýnskeho Arsenalu a Garethovi Baleovi z Realu Madrid. Útok snov by utvorili Cristiano Ronaldo z Realu Madrid a Lionel Messi z FC Barcelona.

Z tejto jedenástky "miliónov" vyplýva, že sú v nej traja hráči Bayernu Mníchov, traja z FC Barcelona a traja z Realu Madrid. Zostávajúcich dvoch futbalistov dodali Arsenal a Paríž St. Germain.

V ideálnej jedenástke chýbajú aj veľmi drahí hráči Zlatan Ibrahimovič či Wayne Rooney, ale to len preto, že v útoku sú od nich lepší a drahší C. Ronaldo a Messi.

Ideálna najdrahšia jedenástka

Manuel Neuer (27) - keď prišiel tento brankár v roku 2011 do Bayernu Mníchov, jeho cena bola 27,5 milióna eur a medzitým vzrástla na 30 miliónov eur.

Philipp Lahm (29) - jeden z dlhodobo najstabilnejších obrancov na svete, jeho cena z roka na rok stúpa. Tá aktuálna sa odhaduje na 30 miliónov eur.

Sergio Ramos (27) - tento stopér patrí v Reale Madrid k najlepšie zarábajúcim hráčom, ale raz by si chcel zahrať v anglickej Premier League. Záujem má vraj Manchester City, ktorý by ho dokázal zaplatiť. Momentálne stojí 40 miliónov eur.

Thiago Silva (29) - brazílsky stredný obranca v lete odmietol ponuku FC Barcelona a upísal sa Parížu St. Germain na zmluvu, ktorá mu zaručuje príjem 12 miliónov eur ročne. Jeho momentálna cena je 40 miliónov eur.

David Alaba (21) - devízou tohto rakúskeho krajného obrancu Bayernu Mníchov je jeho všestrannosť a mladý vek. Podľa niektorých expertov sa raz môže stať najlepším obrancom na svete. Cena 32 miliónov eur.

Sergio Busquets (25) - pre FC Barcelona mimoriadne cenný defenzívny stredopoliar. V jeho zmluve s Kataláncami do roku 2018 je aj klauzula o vykúpení v nereálnej výške 150 miliónov eur. Jeho momentálna cena je 45 miliónov eur.

Andrés Iniesta (29) - stredopoliar s neuveriteľným citom pre správne načasovanú prihrávku a najlepší futbalista ME 2012 stojí momentálne 65 miliónov eur, v FC Barcelona má zmluvu do roku 2015, ale rokuje o jej predĺžení

Mesut Özil (25) - nemecký ofenzívny stredopoliar s tureckými predkami je momentálne najlepšie prihrávajúci futbalista v Európe a je jedným z kandidátov na Zlatú loptu. Prestupom z Realu Madrid do Arsenalu ešte viac získal na svojom vysokom kredite. Jeho súčasná cena je 50 miliónov eur.

Gareth Bale (24) - waleský krídelník prišiel v lete do Realu Madrid údajne až za 100 miliónov eur, ale keďže sa zranil a nehrával, jeho cena klesla až na súčasných 80 miliónov eur. Aj tak je to však astronomická suma v porovnaní s väčšinou ostatných hráčov v tejto najdrahšej jedenástke.

Cristiano Ronaldo (29) - možno trochu kontroverzný portugalský kanonier Realu Madrid je doslova stroj na góly, odborníci sa zhodujú, že jeho súčasná cena 100 miliónov eur je adekvátnym odrazom jeho kvalít vzhľadom na obrovskú konkurenciu na jeho poste.

Lionel Messi (26) - malý "veľký" Argentínčan je symbol FC Barcelona, ale aj toho, ako jednoducho sa strieľajú góly. V lete odolal ponukám z Realu Madrid, Bayernu Mníchov aj Chelsea a naďalej zostáva ústrednou postavou Kataláncov. A hoci sa v ostatnom čase strelecky trochu odmlčal, v zmluve má klauzulu o odstupnom vo výške 125 miliónov eur. Jeho súčasná trhová cena je len o 5 miliónov nižšia.

Súvisiace články