+1,15 min

5.

Juraj Varga

+ 3:34 min

ALULA. Slovenský motocyklista Štefan Svitko vstúpil do 46. ročníka Rallye Dakar 23. miestom v piatkovom prológu.

Na 27 km dlhom meranom úseku zaostal o dve minúty a 39 sekúnd za víťazným Španielom Toshaom Schareinaom.

Viac sa darilo Jurajovi Vargovi na štvorkolke Yamaha Raptor 700R, keď obsadil 5. miesto so stratou 3 minúty a 34 sekúnd za víťazom Franciscom Morenom Floresom z Argentíny.

„Museli sme veľmi dobre pozerať do navigácie, keďže stopy neboli žiadne. Napriek faktu, že to bola kvalifikačná etapa zvolil som radšej miernejšie tempo a viac som sa venoval navigácii, ktorá bola už v tomto Prológu dosť náročná.

Povedal som si radšej pomalšie ako sa niekde stratiť, alebo niečo vyrobiť hneď na začiatku. Ten pravý Dakar začína až zajtra a nás hneď čaká poriadna nádielka kilometrov,“ zhodnotil Juraj Varga dnešný Prológ na 46. Rally Dakar 2024.

Zajtra ako aj Juraj už spomínal čaká účastníkov Rally Dakar 2024 prvá ostrá etapa smerujúca z Alula do Al Henakiyah.

Na trati o celkovej dĺžke päťstoštyridsaťjeden kilometrov čaká súťažiacich kategórie Quad aj štyristoštrnásť kilometrov dlhý meraný špeciál.

Táto trať ešte nikdy nebola použitá v rámci Rally Dakar, takže bude pre všetkých novinkou. Jej povrch bude kamenný, pričom jej povrch a veľkosť kameňov sa bude neustále meniť.

Na Dakare štartuje aj ďalší Slovák Pavel Fasko ako člen posádky kamióna MAN Norberta Szalaia.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Slováci majú prológ Rely Dakar za sebou. Vargovi sa darilo veľmi dobre