3.

Laisvydas Kancius

Litva

+10:03 min

AL HINAKIJAH. Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v sobotňajšej prvej etape tohtoročnej Rely Dakar 25. miesto. Na víťazného Rossa Brancha z Botswany stratil 42:10 minúty.

Svitkov krajan Juraj Varga bol v kategórii štvorkoliek na druhom mieste, keď mal na Brazílčana Marcela Medeirosa manko 2:40 minúty.

V úvodnej etape s dĺžkou 541 kilometrov so štartom v Alula a cieľom v Al Hinakijah bol najrýchlejší Branch.

Druhé miesto obsadil Američan Ricky Brabec (+10:54 min) a tretí bol o 25 sekúnd pomalší jeho krajan Mason Klein.

V celkovom poradí vedie rovnako Branch. Svitko klesol o jednu priečku, patrí mu 24. priečka s mankom 44:30 minúty na priebežného lídra.

Viac sa darilo Vargovi na štvorkolke Yamaha Raptor 700R, ktorý skončil na výbornom druhom mieste, keď ho zdolal len Medeiros.Tretí skončil Laisvydas Kancius z Litvy (+10:03).

Vargovi patrí rovnako druhá pozícia aj v celkovom poradí, stráca 2:36 minúty na Medeirosa.

Na Dakare štartuje aj ďalší Slovák Pavel Fasko ako člen posádky kamióna MAN Norberta Szalaia.