Messi naďalej bude kopať penalty. Je najlepší, tvrdí Enrique

Podľa štatistík Argentínčan Lionel Messi (s číslom 10) nepremení v priemere každú piatu penaltu.
Podľa štatistík Argentínčan Lionel Messi (s číslom 10) nepremení v priemere každú piatu penaltu. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. sep 2015 o 11:43

Priemerne nepremení každý piaty pokutový kop. Argentínčan Lionel Messi naposledy z bieleho bodu neuspel cez víkend v súboji proti Levante. V tíme Barcelony ale naďalej zostáva prvou voľbou.

BARCELONA. Napriek tomu, že hviezda futbalových trávnikov Lionel Messi nepremení v priemere každý piaty pokutový kop, zostáva prvou možnosťou FC Barcelona na ich zahrávanie.

Argentínčan sa z bieleho bodu mýli pričasto. Počas svojej doterajšej profesionálnej kariéry kopal osemdesiatjeden penált za klub i národný tím, vrátane rozstrelov. Neuspel sedemnásťkrát.

Nezužitkoval takmer dvadsaťjeden percent svojich pokusov.

Lionel Messi v priemere nepremení každú piatu penaltu.

"Nevidím tu žiadny problém s Messim ohľadom pokutových kopov. Bude v tom pokračovať. A nebudeme o tom diskutovať. Messi je najlepší," povedal tréner Barcelony Luis Enrique.

Svoje slová vyhlásil na tlačovej konferencii pred stredajším ligovým súbojom na ihrisku Celty Vigo. Duel bude ligovým návratom pre obrancu FC Barcelona Gerarda Piquého po štvorzápasovom treste.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»Messi naďalej bude kopať penalty. Je najlepší, tvrdí Enrique