Utorok, 11. mája, 2021Meniny má Blažena

Kuriózny moment. Brankár prekvapil kolegu gólom cez celé ihrisko

Presný zásah oslávil so spoluhráčmi. (Autor: Niké Superliga)
Ivan Mriška|3. máj 2021 o 14:45

Venuje ho rodine a tolerantnej manželke.

PIEŠŤANY. Chytil loptu, videl že jeho brankársky kolega stojí vysoko. Skúsil ho preto prekonať cez celé ihrisko. A podarilo sa.

Gólman Trenčína Martin Kopčan ukázal v Niké Superlige - Special edition malého futbalu fantastickú techniku. V zápase Trenčína na pôde Piešťan pečatil víťazstvo svojho tímu 6:0.

„Dlhé roky hrávam futsal, malý futbal, takže mám tieto situácie nacvičené. Nebol to môj prvý gól. A dúfam, že ani posledný,“ smial sa 34-ročný Martin Kopčan, ktorý sa stal hviezdou víkendového kola.

Verí, že zaujal Borbélyho

Všetko sa zrodilo pred zrakom reprezentačného trénera Ladislava Borbélyho.

„Verím, že som ho zaujal a dá mi opäť šancu obliecť reprezentačný dres. V Košiciach sa na jeseň konajú majstrovstvá Európy a ak by sa mi tam podarilo dostať, bol by to pre mňa obrovský zážitok. Nič viac ako spievať hymnu so znakom na hrudi pre športovca nie je,“ dodal.

Kuriózny gól oslávil so spoluhráčmi grilovačkou na dvore svojho nového rodinného domu.

„Dačo sme popili, skolaudovali a rovno aj oslávili moje narodeniny. Spojili sme príjemné s užitočným. Gól venujem mojej tolerantnej manželke a trom deťom. Ďakujem, že mi vychádzajú v ústrety, pretože hrávam ešte tenis a samozrejme veľký futbal,“ prezradil.

Predáva autá a hrá futbal

K úspechu mu gratulovali aj kolegovia v práci. V Trenčíne robí predajcu áut.

„Každý deň pracujem okolo jedenásť hodín, preto je náročné hrať na nejakej úrovni. Vždy po práci len utekám na tréning a potom rodinka. Pasujem sa najlepšie ako viem,“ tvrdí.

Martin Kopčan je fanúšikom okresného futbalu veľmi dobre známy. Odmalička hráva amatérske súťaže od tretej po piatu ligu.

„Futbal a rodina, to je môj život. Verím, že ešte mám čo ponúknuť a čakajú ma podobne krásne momenty,“ zaprial si.

Najbližšie zápasy Niké Superligy - Special edition sú na programe túto sobotu v areáli PFK Piešťany.

Martin Kopčan. (Autor: Niké Superliga)

Program ďalšieho kola (Piešťany)

8. máj

10:00 Trnava - Piešťany
11:15 Trenčín - Bratislava
12:30 Nitra - Zvolen (dohrávka)
13:45
Trnava - Bratislava
15:00 Trenčín - Piešťany

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články