Mark Scheifele nehrá pre covid, na listinu pribudol aj Brandon Saad

Oh My Hockey|22. okt 2021 o 07:01

Winnipeg Jets dnes v noci dokázali zdolať Anaheim Ducks vysoko 5:1 aj bez opôr Blakea Wheelera a Marka Scheifeleho. Obaja sú na covid protokole.

28-ročný Scheifele tam pribudol len veľmi čerstvo. V šatni Winnipegu sa mal rozšíriť vírus, hoci neskôr bolo potvrdené, že viaceré z pôvodne pozitívnych testov boli neskôr vyhodnotené ako falošné. Väčšina "pozitívnych" teda mohla hrať.

To sa ale netýka kľúčového hráča Jets. Scheifelemu predvčerom vyšiel prvý pozitívny test. Potom bol testovaný opäť - tentoraz negatívne. Tretí test však opäť ukázal pozitivitu, preto Scheifele - hoci nemá symptómy choroby a je zaočkovaný - zostáva v karanténe. Nevedno, dokedy.

Komplikácie sužujú aj organizáciu St. Louis Blues. Klub zapísal na covidovú listinu forvarda Brandona Saada, ktorý by nemal byť k dispozícii v nasledujúcom dueli proti Los Angeles Kings.

Pre rozbehnutých "bluesmanov" pôjde o prvý domáci zápas v sezóne. Nastúpia doňho bez dvoch najväčších predsezónnych akvizícií, keďže Pavel Bučnevič bol suspendovaný.

Na covid listine je momentálne aj pozitívne testovaný Jeff Carter a jeho spoluhráč z Pittsburghu, brankár Tristan Jarry.

Nachádzate sa tu: