Marián Hossa zdolal v NHL Demitru 2:1 na body

Brankár New Jersey Devils Martin Brodeur zrazený na ľad hráčom Calgary Flames Rene Bourquom. (Autor: ap)
TASR|6. mar 2010 o 08:00

Zámorská NHL pokračovala v noci na sobotu piatimi zápasmi, v ktorých sa presadili aj slovenskí hokejisti.

NEW YORK.

V stretnutí Chicago - Vancouver 6:3 zaznamenal domáci Marián Hossa 19. gól v sezóne a pridal aj jednu asistenciu, v tíme "kosatiek" si Pavol Demitra pripísal jednu asistenciu. Obaja slovenskí hokejisti strávili na ľade necelých osemnásť minút.

Blackhawks viedli už 3:0, keď pri treťom góle prihrával Hossa, potom však znížil olympionik Ryan Kesler po Demitrovej prihrávke. Blackhawks vyhrali vydarenú prvú tretinu 5:1, čím prakticky rozhodli o zápase.

"V prvej tretine boli domáci bezpochýb lepším tímom. Mali čisté šance a dokázali ich využiť," zložil poklonu kouč hostí Alain Vigneault. Hossa sa gólovo presadil v 37. minúte, kedy zvyšoval už na 6:2, Tomáš Kopecký si v zápase pripísal iba jednu strelu.

V dueli Buffala s Philadelphiou sa predstavil aj slovenský zadák Sabres Andrej Sekera, ktorý si pripísal jeden plusový bod. Domáci zvíťazili 3:2 po predĺžení, keď v tretej minúte nadstaveného času skóroval Tim Connolly.

Vzácne víťazstvo si pripísal trápiaci sa Edmonton Oilers, ktorý po samostatných nájazdoch zdolal Minnesotu 2:1. Hostia naopak prišli o potrebné body do play off.

"Vždy je dobre vyhrať, vráti vám to úsmev na tvár," nadchýnal sa po zápase Mike Comrie, autor víťazného samostatného nájazdu. Na oboch stranách sa činili brankári, domáceho Jeffa Deusaliersa aj hosťujúceho Nicklasa Bäckstroma vyhlásili za hviezdy zápasu.

výsledky:

BUFFALO - PHILADELPHIA 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 27. Vanek, 55. Mair, 63. Connolly - 25. Gagne, 52. Richards. Brankári: Miller - Leighton, 18.690 divákov.

DETROIT - NASHVILLE 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Dacjuk, 14. Holmström, 24. a 30. Helm, 60. Zetterberg - 31. Dumont, 44. Ward. Brankári: Howard - Ellis, 19.608 divákov.

CHICAGO - VANCOUVER 6:3 (5:1, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Ladd, 11. Keith, 11. Brouwer (HOSSA), 16. Versteeg, 20. Hendry, 37. HOSSA - 15. Kesler (DEMITRA), 23. Burrows, 58. Samuelson. Brankári: Huet - Luongo (21. Raycroft), 22.235 divákov.

CALGARY - NEW JERSEY 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)

Góly: 22. Lnagkow, 26. Glencross, 37. Nyström, 50. Stajan, 51. Moss - 14. Parise, 57. Parise, 58. Kovaľčuk. Brankári: Kiprusoff - Brodeur, 19.289 divákov.

EDMONTON - MINNESOTA 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Comrie, rozhodujúci nájazd Comrie - 28. Latendresse. Brankári: Drouin-Deslauriers - Basktröm, 16.839 divákov.

Domov»Hokej»NHL»Marián Hossa zdolal v NHL Demitru 2:1 na body