Hamšík voľbu Tarkoviča rešpektuje, do Číny sa rozhodol necestovať

Kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík (vpravo). (Autor: TASR)
TASR|23. okt 2020 o 10:13

Angažovanie Štefana Tarkoviča rešpektuje.

BRATISLAVA. Futbalový stredopoliar Marek Hamšík zostal po októbrových reprezentačných dueloch na Slovensku, kde sa individuálne pripravuje na ďalšie zápasy národného tímu.

Dvanásteho novembra by v pozícii kapitána mal viesť Slovákov vo finále baráže EURO 2020 na pôde Severného Írska.

"Keby som sa vrátil do Číny, musel by som ísť do dvojtýždňovej karantény. Priamo z hotelovej izby, bez futbalového tréningu by som nemohol hrať zápas.

Teoreticky by som mohol absolvovať iba jeden duel Ta-lienu. Takže som zostal doma," povedal Hamšík pre svoju oficiálnu webovú stránku.

V domácich podmienkach trénuje individuálne pod vedením osobného kouča Richarda Kapustíka.

"Striedam moju posilňovňu a futbalové ihrisko s jazdou na bicykli. Pôvodne som plánoval trénovať aj s jedným futbalovým tímom, no nakoniec som sa rozhodol, že budem v bubline. Chcem maximálne dodržať predpisy a byť čo najlepšie pripravený," dodal.

V posledných dňoch došlo k zmene na lavičke Slovenska.

Pavla Hapala vystriedal Štefan Tarkovič, ktorý bude šéfom realizačného tímu v spomenutom zápase proti Severnému Írsku, ale aj posledných dvoch dueloch Ligy národov v Česku a doma so Škótskom .

"Takto sa rozhodlo vedenie SFZ, treba to rešpektovať. Ja som hráč, mojou úlohou je ukázať čo najlepší výkon na ihrisku, reprezentovať krajinu. Pána Tarkoviča veľmi dobre poznám, v národnom tíme sme boli spolu dlhé roky.

Verím, že budeme úspešní a postúpime na majstrovstvá Európy. Súboj v Severnom Írsku bude jeden z najdôležitejších stretnutí za posledné roky," dodal Hamšík.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: