Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Marcel Hossa v Rige: Výplatu som ešte nevidel

Marcel Hossa v drese Dinama Riga. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 30. sep 2014 o 19:20

Útočník Marcel Hossa si v KHL vyskúšal štyri kluby, ale najlepšie sa cíti v Rige.

Útočník MARCEL HOSSA si v KHL vyskúšal štyri kluby, ale najlepšie sa cíti v Rige. Toto je už jeho piata sezóna v lotyšskom hlavnom meste. So 121 gólmi je najlepším slovenským strelcom v KHL. V stredu sa s Dinamom predstaví na Slovane.

V minulej sezóne Riga nechýbala v play off a aj teraz sa drží v pásme postupu do vyraďovacej fázy. Ako sa v lete zmenilo mužstvo?

„Výrazne sa omladilo. Odišiel brankár Tellqvist aj ďalší legionári Robinson, Wilson, Szczechura, skvelý lotyšský obranca Ozolinš ukončil kariéru. Vedenie klubu sa ešte snaží doplniť mužstvo, ale už na začiatku ročníka presiakli informácie, že Dinamo má finančné ťažkosti. A tak musíme hrať s tým, čo máme.“

Prípravu v Rige ste začali v júli. Dostávate výplatu?

„V tejto sezóne som zatiaľ žiadnu výplatu nevidel. O svoje peniaze sa nebojím, klub mi ich - aj mojim spoluhráčom - musí vyplatiť. Priznám sa, v kariére som takú situáciu ešte nezažil. Tréneri nás upozorňujú, aby sme sa koncentrovali na hokej, že najdôležitejšie sú výsledky. No hrať bez výplaty, to nie je nič príjemné.“

Pred mesiacom prebehla v agentúrach správa, že prezident vášho klubu Juris Savickis navrhol lotyšským hokejistom Dinama, aby hrali rok zadarmo. Počuli ste o tom?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články