Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Manchester City neangažuje žiadneho nového útočníka. Dôvodom je pandémia

Pep Guardiola. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. dec 2020 o 19:09

Klub má starosti v ofenzíve.

MANCHESTER. Anglický futbalový klub Manchester City neplánuje v januárovom prestupovom období získať do svojich radov nového útočníka, hoci sa v ofenzíve trápi oveľa viac ako v minulých rokoch.

Podľa trénera Pepa Guardiolu je dôvod pandémia koronavírusu a nestabilná finančná situácia.

Guardiola priblížil, že majitelia z Abú Zabí držia chod v normálnom režime, ale cítiť tlak a neistotu podobne ako v iných kluboch. Pre neúčasť divákov na štadiónoch prichádzajú kluby o veľké príjmy.

"Pre pandémiu neplánujeme angažovanie nového útočníka. Ekonomická situácia na celom svete nie je priaznivá. Kluby sa trápia a ani my nie sme výnimka," povedal Guardiola podľa agentúry AFP.

City strácajú na vedúci FC Liverpool osem bodov, v tabuľke sú na piatom mieste.

V predchádzajúcich troch dueloch Premier League strelili len dva góly, celkovo skórovali iba 19-krát, čo je najmenej z prvej desiatky ligy.

"Vytvárame si veľa šancí, ale nedávame góly. Stáva sa to, musíme sa z toho dostať a ísť od zápasu k zápasu," dodal Španiel.

Po zranení by sa do zostavy mohol v utorňajšom zápase štvrťfinále Ligového pohára proti Arsenalu Londýn vrátiť brazílsky útočník Gabriel Jesus, ale stále chýba Argentínčan Sergio Agüero, najlepší strelec v klubovej histórii.

Manchester drží nad vodou skvelá obrana, o čom svedčí sedem čistých kont v predchádzajúcich ôsmich dueloch vo všetkých súťažiach.

"Je neskutočné, ako hráme v obrane. Preto sme tam, kde sme, a klopeme na dvere vedúcich tímov," dodal Guardiola.

Súvisiace články