Španieli oslavujú dôležité víťazstvo.
Španieli oslavujú dôležité víťazstvo. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. sep 2018 o 17:15

Súhrn sobotňajších výsledkov Ligy národov 2018/2019.

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu Ligy národov UEFA 2018/2019 na pôde Anglicka 2:1.

Tréner Luis Enrique tak zaznamenal úspešnú premiéru na lavičke Španielska.

Liga národov 2018/2019: Najlepšie momentky zo zápasu Anglicko - Španielsko: fotogaléria

9.9.2018

Španieli otočili

Domáci sa v dueli 4. skupiny A-divízie v londýnskom Wembley ujali vedenia zásluhou Markusa Rashforda.

Španieli o dve minúty vyrovnali po presnom zásahu Saula Nigueza a vďaka Rodrigovi ešte do prestávky strhli vedenie na svoju stranu.

Duel poznačilo vážnejšie zranenie domáceho obrancu Lukea Shawa, ktorý po súboji s Danim Carvajalom zostal ležať na trávniku a niekoľko minút ho ošetrovali.

Z ihriska ho vyniesli na nosidlách.

Duel poznačilo vážnejšie zranenie domáceho obrancu Lukea Shawa.
Duel poznačilo vážnejšie zranenie domáceho obrancu Lukea Shawa. (Autor: TASR/AP)

Švajčiari deklasovali Island

Futbalisti Severného Írska prehrali v B-divízii s Bosnou a Hercegovinou 1:2. O triumfe hostí v sobotňajšom dueli 3. skupiny v Belfaste rozhodli Haris Duljevič a Elvis Sarič.

Ostrovanom, ktorí mali počas celého zápasu územnú i streleckú prevahu, sa v nadstavenom čase podarilo už iba skorigovať zásluhou Willa Grigga.

Švajčiari v 2. skupine A-divízie deklasovali Island 6:0. Základ úspechu položili už v úvodnej polhodine, keď sa v St. Gallene strelecky presadili Steven Zuber a Denis Zakaria.

Po zmene strán podčiarkli víťazstvo domácich Xherdan Shaqiri, Haris Seferovič, Albian Ajeti a Admir Mehmedi.