LA Lakers prvým finalistom Západnej konferencie

Kobe Bryant doviedol Los Angeles Lakers už do finále Západnej konferencie.
Kobe Bryant doviedol Los Angeles Lakers už do finále Západnej konferencie. (Autor: Reuters)
TASR|17. máj 2008 o 08:58

Zámorská basketbalová NBA mala v noci na sobotu na programe dva zápasy 2. kola play off, v poradí 6. súboje semifinále konferencií.

New York 17. mája (TASR)

LA Lakers zvíťazili v Utahu 108:105, celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy a po prvý raz po štyroch rokoch postúpili do finále Západnej konferencie. Na konci tretej štvrtiny viedli Lakers o 16 bodov, Jazz sa však začala dariť streľba za tri body a minútu pred koncom sa dotiahli len na rozdiel dvoch bodov. Jazz mali v úplnom závere šancu na vyrovnanie, ale Mehmet Okur ani Deron Williams neboli spoza trojkového oblúka úspešní. Po prvý raz sa tak v tejto sérii tešil z triumfu hosťujúci celok.

Basketbalistov Bostonu čaká po prehre v Clevelande 69:74 ďalší, siedmy zápas, ktorý odohrajú na domácej palubovke. Cavs totiž vyrovnali stav série na 3:3 a rozhodujúci siedmy duel je na programe v nedeľu v Bostone. Celtics v tohtoročnom play off ešte vonku nevyhrali, doma majú bilanciu 7 víťazstiev zo siedmich zápasov.

CLEVELAND BOSTON 74:69 (18:18, 24:15, 17:17, 15:19)

Najviac bodov: James 32, West 10 Garnett 25, Pierce 16, 20.562 divákov.

/stav série 3:3 na zápasy/

UTAH LA LAKERS 105:108 (20:33, 23:29, 27:24, 35:22)

Najviac bodov: Williams 21, Okur 16 Bryant 34, Gasol 17, 19.911 divákov.

/konečný stav série 2:4 na zápasy postupujú Lakers/