Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Kocian je v Poľsku stále bez prehry

(Autor: SITA)
SITA|31. okt 2013 o 10:31

Päťdesiatpäťročný rodák zo Zlatých Moraviec prevzal Ruch Chorzów v polovici septembra po zahanbujúcej prehre 0:6.

CHORZÓW. Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie a od polovice septembra kormidelník poľského klubu Ruch Chorzów Ján Kocian si v novom pôsobisku vedie nadmieru dobre.

Päťdesiatpäťročný rodák zo Zlatých Moraviec prevzal mužstvo po zahanbujúcej prehre 0:6 na pôde Jagiellonie Bialystok, odvtedy ťahajú jeho zverenci sedemzápasovú šnúru bez prehry.

V domácom prostredí pod Kocianovým vedením doteraz zakaždým remizovali 1:1, oveľa úspešnejší sú paradoxne na ihriskách súperov, kde od Slovákovho nástupu trikrát vyhrali a raz remizovali. V stredu zvíťazil Chorzów v rámci 14. kola najvyššej poľskej súťaže na trávniku Korony Kielce 4:1.

"Zápas s Koronou a najbližší duel proti hráčom Zawisze Bydgoszcz sú pre nás mimoriadne dôležité, pokiaľ ide o umiestnenie v tabuľke a naše ciele skončiť v majstrovskej skupine," vyhlásil na Facebooku Ján Kocian.

Ruch sa aktuálne nachádza na 9. mieste v tabuľke a v najbližšom kole privíta nováčika Zawiszu Bydgoszcz v dueli tímov, ktoré majú momentálne azda najlepšiu formu spomedzi všetkých účastníkov súťaže.

Zawisza v stredu zdolala majstrovskú Legiu Varšava 3:1 a po sérii troch víťazstiev za sebou okupuje siedmu priečku.

Súvisiace články