Ufa si víťazstvom v Magnitogorsku vybojovala postupový mečbal

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: khl.ru)
Sportnet|5. mar 2019 o 17:53

Duel spoznal víťaza až v predĺžení.

MOSKVA. Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v utorňajšom piatom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:1 po predĺžení.

V 32. min otvoril skóre zápasu Dmitrij Kugryšev, ale už o 132 sekúnd neskôr vyrovnal domáci Matt Ellison. V tretej tretine sa obe mužstvá sústredili najmä na pozornú defenzívu, o čom svedčí pomer striel na bránku 4:5.

Duel spoznal víťaza až v predĺžení, ktoré trvalo necelé dve minúty. V 62. min skóroval Vladimir Tkačov, hokejisti Ufy tak vedú vo štvrťfinálovej sérii nad Magnitogorskom 3:2 na zápasy.

V Západnej konferencii zdolal Lokomotiv Jaroslavľ na vlastnom ľade HK Soči 3:0 a v sérii vedie 3:2.

KHL 2018/2019 - play-off:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Mettalurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)ň

Góly: 34. Ellison - 32. Kugryšev, 62. V. Tkačov