Juhar prestúpil zo Sparty do Slavie

SITA|9. júl 2012 o 11:02

Slovenský futbalový stredopoliar Martin Juhar definitívne prestupuje z pražskej Sparty do konkurenčnej Slavie.

PRAHA. Oficiálne to v pondelok potvrdila tlačová hovorkyňa vršovického klubu Soňa Nouzáková. "Martin Juhar sa v pondelok zapojil do tréningu nášho tímu.

So Spartou sme sa už dohodli na podmienkach prestupu. Všetky formálne záležitosti by sme mali doladiť v priebehu utorka," povedala Nouzáková. Juhar prišiel do najvyššej českej súťaže minulý rok v lete, Sparta ho získala z MFK Košice.

V nabitom kádri klubu z Letnej sa však príliš nepresadil. V Gambrinus lige odohral v uplynulej sezóne 13 zápasov, v ktorých strelil jeden gól. Dvadsaťštyriročný Juhar je odchovancom Lokomotívy Košice, v 53 corgoňligových zápasoch dosiahol v období rokov 2008 - 2011 tri góly. Košičan, ktorý v drese Sparty debutoval v prípravnom zápase proti mníchovskému TSV 1860, strelil svoj jediný gól 12. septembra 2011 proti Viktorii Žižkov.

V kádri Slavie sa Juhar stretne s päticou krajanov - brankárom Kamilom Čontofalským, obrancami Martinom Dobrotkom a Matúšom Čonkom, stredopoliarom Karolom Kiselom a defenzívnym záložníkom Róbertom Cicmanom.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Juhar prestúpil zo Sparty do Slavie