Jude Bellingham.
Jude Bellingham. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. júl 2024 o 16:57

Hviezdny Angličan strelil vyrovnávajúci gól minútu pred koncom nadstaveného času.

BRATISLAVA. Anglický futbalista Jude Bellingham spoznal svoj trest za gesto po góle na 1:1 v osemfinálovom zápase EURO 2024 (ME vo futbale) proti Slovensku.

Bellingham sa vyhne jednozápasovej suspendácii a za gólovú oslavu musí zaplatiť päťcifernú finančnú pokutu.

Hviezdny Angličan minútu pred koncom nadstaveného času poslal duel nožničkami do predĺženia, v ktorom Angličania uspeli zásluhou gólovej hlavičky kapitána Harryho Kanea 2:1 po predĺžení.

Bellingham po strelení vyrovnávajúceho gólu urobil rukou gesto pri rozkroku.

Po zápase Bellingham na sociálnej sieti X poprel, že by chcel svojím gestom niekoho uraziť.

"Bolo to interné žartovné gesto voči niekoľkým blízkym priateľom, ktorí boli na zápase. Slovenskému tímu patrí veľký rešpekt za to, aký výkon predviedli."

Anglicko čaká vo štvrťfinálovom zápase tím Švajčiarska, ktorý v osemfinále vyradil obhajcu titulu z Talianska 2:0.

Zápas je na programe v sobotu 6. júla na štadióne v Merkur Spiel-Arena v Düsseldorfe.

Domov»EURO 2024»UEFA ukončila vyšetrovanie. Bellingham spoznal svoj trest za gesto voči Slovensku