Hossa strelil dva góly, Halák s dvadsiatou výhrou

Jaroslav Halák vychytal dvadsiatu výhru v sezóne.
Jaroslav Halák vychytal dvadsiatu výhru v sezóne. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. mar 2012 o 07:09

Marián Hossa pomohol Chicagu k dôležitej výhre nad Torontom a Jaroslav Halák zas vychytal hráčov Edmontonu.

NEW YORK. Slovenský hokejový krídelník Marián Hossa prispel podstatným spôsobom k triumfu jeho Chicaga nad Torontom 5:4 v zámorskej NHL, keď v noci na štvrtok napol sieť Maple Leafs dvakrát.

Jeho v poradí druhý gól, už do prázdnej bránky kanadského tímu, sa ukázal napokon ako víťazný, keďže 4 sekundy pred koncom stanovil konečný rezultát hosťujúci Mike Brown.

Blackhawks prekonali v zápase dvojgólový deficit, ukončili tak trojzápasovú šnúru nezdarov a Hossa si konto obohatil aj o tri plusové body.

Chicago muselo otáčať z 1:3

"Jastrabi" sa potrebovali poriadne zadrapiť do oponenta, pretože v 17. minúte prehrávali 1:3, no do konca druhej časti už naklonili misky váh na svoju stranu (4:3) aj gólom slovenského krídelníka. "Samozrejme, že zúfalo potrebujeme body, veď sa nachádzame v druhej polovici tímov bojujúcich o play off. Nebol to zápas, kde sme museli, ale potrebovali sme túto výhru, aby sme prelomili tri nezdary a vrátili sa na pozitívnu vlnu," konštatoval jeden z ťahúňov domácich v zápase Patrick Kane (1+1).

Darilo sa aj slovenskému brankárovi St. Louis Jaroslavovi Halákovi - gólman St. Louis priviedol svoj tím k úspechu 5:2 na klzisku v Edmontone. Pre Haláka to po 22 zásahoch z 24 pukov "olejárov" už bola štvrtá výhra v rade, celkovo v ročníku si zaknihoval jubilejnú 20. výhru. Zároveň tak s kolegom Brianom Elliottom stanovili nový klubový rekord, pretože od vzniku organizácie v roku 1967 tím "bluesmanov" nemal žiadnu dvojicu gólmanov, ktorí by v jednej sezóne mali po 20 triumfov.

Blues sa nevyhli minikríze počas duelu, v druhej tretine počas svojej 5-minútovej presilovky nevystrelili na brankára súpera ani raz a zrazu sa ich náskok 3:0 stenčil na 3:2. "Výborne sme ubránili našu 5-minútovú početnú výhodu," mohol si dovoliť zažartovať po stretnutí Ken Hitchcock, ktorý prebral po katastrofálnom úvode rozložené mužstvo, no odvtedy ho pokropil živou vodou a tím z Missouri neprestáva udivovať odborníkov.

"V prestávke sme sa porozprávali a chlapci potom znovu dupli na plyn. Hráme najlepšie vtedy, keď sa trochu obávame súpera a sme z vývoja trochu zaskočení," analyzoval Hitchcock po výhre 5:2. Tím okolo Jaroslava Haláka bude mať možnosť ísť do líderskej pozície v celej lige vo štvrtok, kedy sa v priamom súboji najlepších dvoch tímov súťaže predstaví na ľade Vancouvru.

Sekera uspel proti Višňovskému

V dueli dvoch slovenských obrancov mal viac dôvodu na radosť Andrej Sekera z Buffala, Sabres vyhrali na ľade Anaheimu Ľubomíra Višňovského 2:0. Obaja zadáci mali v štatistikách väčšinou nuly, Višňovský strieľal raz, kým Sekera sa pokúšal prekonať Jonasa Hillera štyrikrát. Hrdinom stretnutia bol Hillerov náprotivok Ryan Miller, ktorý štvrtým čistým kontom v sezóne oživil nádej "šablí" na play off. Na shutout potreboval až 43 zákrokov.

O rozhodnutie vo vyrovnanom stretnutí Pittsburghu a Dallasu v metropole Texasu rozhodol hosťujúci Pascal Dupuis. Počas nájazdového rozstrelu bol v poradí piatym úspešným exekútorom, následne Michael Ryder už tlak nezvládol a hostia vyhrali 5:4.

výsledky:

Dallas - Pittsburgh 3:4 sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Benn, 40. Souray, 48. Ryder - 19. Sullivan, 44. Adams, 45. Kunitz, rozhodujúci nájazd: Dupuis. Brankári: Lehtonen - Fleury. Strely na bránku: 33:29. Diváci: 17.455.

Chicago - Toronto 5:4 (2:3, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Shaw, 20. Krüger, 29. Kane, 33. HOSSA, 60. HOSSA - 1. Bozak, 12. Lupul, 17. MacArthur, 60. Brown. Brankári: Crawford (21. Emery) - Gustavsson. Strely na bránku: 35:34. Diváci: 21.244.

Edmonton - St. Louis 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 29. Potter, 40. Nugent-Hopkins - 1. McDonald, 23. Nichol, 28. McDonald, 44. Shattenkirk, 48. Stewart. Brankári: Dubnyk (28. Danis) - HALÁK. Strely na bránku: 24:31. Diváci: 16.839.

Anaheim - Buffalo 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 8. Roy, 29. Boyes. Brankári: Hiller - Miller. Strely na bránku: 43:24. Diváci: 14.972.