Hossa dal ďalšie dva góly, Gáborík asistoval

Brankár tímu Arizona Coyotes Mike Smith zabraňuje gólu od Mariána Hossu.
Brankár tímu Arizona Coyotes Mike Smith zabraňuje gólu od Mariána Hossu. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. feb 2015 o 06:58

Hossa v sezóne zaznamenal už 14 gólov a nazbieral v 54 dueloch 38 bodov.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marián Hossa zaznamenal po dlhších streleckých suchotách už druhý dvojgólový zápas v rade, no v noci na utorok to na triumf nestačilo. Jeho Chicago podľahlo na domácom ľade Arizone 2:3 po predĺžení a nájazdoch.

Hossa tak v prebiehajúcej sezóne zaznamenal už 14 gólov a celkovo nazbieral v 54 dueloch 38 bodov. V kanadskom bodovaní súťaže je na 58. mieste.

Tridsaťšesťročný krídelník najprv v 33. minúte otvoril skóre a v 53. vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak o triumfe rozhodol v nájazdoch Antoine Vermette.

Hossu vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Ocenenie prvej hviezdy sa ušlo brankárovi hostí Mikeovi Smithovi, ktorý zneškodnil 36 striel súperových hráčov.

Góly Hossu sá na videu v časoch 1:35 a 2:35:

"Vedeli sme, že Hossa je skvelý hráč aj keď nedával góly," povedal pre chicagotribune.com obranca Duncan Keith.

Oba Hossove zásahy pripravil kapitán Jonathan Toews. Na prvý gól mu nahral skvelým bekhendom od mantinelu a pred druhým ho našiel voľného medzi kruhmi.

Zo Slovákov bodoval aj Marián Gáborík, ktorý asistoval na víťazný gól Dustina Browna v zápase svojho Los Angeles na ľade Columbusu 4:3. Kráľov tak delia už len tri body od ôsmeho postupového miesta do play off.

Vo výborných výkonoch pokračujú hráči Minnesoty. Zdolali Vancouver 5:3 a víťaznú sériu natiahli už na šesť stretnutí v rade. Veľkú zásluhu na tom mal Mikko Koivu, ktorý zaznamenal tri asistencie.

výsledky:

New Jersey - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Eliáš (Havlát, Zajac) - 20. Klefbom (Eberle, Purcell), 33. Jakupov (Eberle, Petry)

Martin Marinčin (Eedmonton) odohral 17:13 min

Columbus - Los Angeles 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 2. Skille (Anisimov, Savard), 35. Hartnell (Johansen), 59. Savard (Foligno, J. Johnson) - 3. King (J. Carter, Regehr), 9. Toffoli (King), 36. J. Carter (McNabb, McBain), 42. D. Brown (GÁBORÍK)

Marián Gáborík (Los Angeles) 4 strely, +1, odohral 15:36

Chicago - Arizona 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. MARIÁN HOSSA (Toews), 53. MARIÁN HOSSA (Toews) - 38. Doan (Yandle, Ekman-Larsson), 44. Vermette (Ekman-Larsson), rozhodujúci sam. nájazd Vermette

Marián Hossa (Chicago) 2 góly, 3 strely, odohral 21:11 min

San Jose - Calgary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Burns (Couture, Pavelski) - 15. Raymond (Bouma, Russell), 29. Bouma (Giordano, D. Jones), 46. Hudler (Gaudreau, Wideman), 59. D. Jones (Brodie)

Minnesota - Vancouver 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)

Góly: 6. Schroeder (Coyle, Dumba), 8. Pominville (Vanek, M. Koivu), 16. Niederreiter (M. Koivu, Suter), 28. Suter (M. Koivu, Parise), 28. Brodziak (Spurgeon, Brodin) - 11. Kassian (Higgins, Hamhuis), 22. Matthias (Vrbata, Hamhuis), 58. Stanton (D. Sedin, H. Sedin)