Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Hološko skóroval pri návrate za rezervu Besiktasu

Filip Hološko (Autor: TASR)
SITA|2. okt 2013 o 17:13

Hralo sa mi celkom fajn. Vzhľadom na to, že posledný zápas som odohral pred desiatimi týždňami, to nebolo najhoršie, povedal po zápase Filip Hološko.

ISTANBUL. Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie a Besiktasu Istanbul Filip Hološko odohral v utorok prvý súťažný zápas po operácii prietrže zo záveru júla.

V dueli rezervných tímov, tzv. A2, nastúpil od začiatku stretnutia s Karabüksporom a jedným presným zásahom sa podieľal na jednoznačnom víťazstve Besiktasu 6:1. Hološko odohral v zápase 78 minút.

"Našťastie som na gól dlho nečakal. Skóre som otvoril hneď v úvode, keď som do siete dorazil spoluhráčovu strelu," povedal pre stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency 29-ročný zakončovateľ.

"Hralo sa mi celkom fajn. Vzhľadom na to, že posledný zápas som odohral pred desiatimi týždňami, to nebolo najhoršie. Po stretnutí som bol trochu dolámaný, ale určite sa do toho postupne dostanem. Dôležité pre mňa je, že zranenie vydržalo záťaž a v dueli ma nelimitovalo," uviedol piešťanský rodák.

Filip Hološko nefiguruje v nominácii trénera Jána Kozák na dvojzápas s Gréckom (piatok 11. októbra o 20.45 h SELČ v Pireu) a Lotyšskom (utorok 15. októbra o 20.10 h SELČ v Rige) v kvalifikácii o postup na MS 2014. Slováci už nemajú šancu postúpiť na záverečný turnaj.

"Hoci ma zranenie na istý čas vyradilo, som veľmi rád, že na mňa v 'repre' myslia a rovnako aj ja na nich. Som v kontakte s asistentom trénera Tarkovičom, ktorý sondoval môj zdravotný stav, a takisto so spoluhráčmi, ktorým budem v záverečnom dvojzápase aspoň na diaľku držať palce. Hoci je už postup do Brazílie stratený, verím, že chalani zabojujú a ukážu dobrú hru," uzavrel Hološko.

Súvisiace články