Šéf Zvolena je sklamaný a rozladený: Hrozí, že zavrieme štadión a rozpustíme ľad

Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz.

Šéf Zvolena je sklamaný a rozladený: Hrozí, že zavrieme štadión a rozpustíme ľad

Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz.
Prezident HKM Zvolen Dušan Mráz. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)

Rozhovor s prezidentom HKM Zvolen Dušanom Mrázom.

Najnovší debutant v zámorskej NHL spomedzi slovenských hokejistov začínal svoju kariéru v rodnom Zvolene.

Miloš Kelemen už od útleho veku pútal pozornosť. Dokázal sa presadiť aj medzi staršími hráčmi. Prezident HKM Zvolen DUŠAN MRÁZ spomína na začiatky 23-ročného útočníka s úsmevom.

"Boli sme na sústredení na chate a Miloša sa nedalo prehliadnuť. Výborne dokáže stmeliť partiu, je aj skvelý zabávač," vraví šéf zvolenských hokejistov, ktorý v rozhovore zhodnotil doterajšiu časť sezóny a prezradil aj, ako na klub, ktorý prevádzkuje vlastný štadión, doľahla energetická kríza.

Odchovanec Zvolena Miloš Kelemen má za sebou debut v NHL. Aká bola vaša prvá reakcia, keď ste sa dozvedeli, že si váš dlhoročný hráč splnil svoj sen zahrať si v najprestížnejšej lige sveta?

Prijal som to s obrovskou radosťou a nadšením. Miloša som poznal ešte ako malého chlapca. Bol vždy neuveriteľne pracovitý, ctižiadostivý, skromný a pokorný človek. Veľmi si to zaslúži. Som presvedčený o tom, že sa v NHL uplatní a bude tam stabilne hrávať. Má fantastické vôľové vlastnosti a z jeho úspechu sa úprimne veľmi teším.

Čo sa v rozhovore dozviete

  • Prečo sa mu nepodarilo Kelemena udržať po majstrovskej sezóne?
  • V čom najviac vyniká oproti svojim rovesníkom?
  • Ktorému človeku vďačí za to, že sa mladí slovenskí hráči dostávajú do popredia?
  • Prečo hrozí, že zavrie štadión a rozpustí ľad?
  • Na ktorých hráčov má iný meter?

Pamätáte si ho ako introverta alebo zabávača, ktorý dokázal stmeliť kolektív?

On bol vždy v centre zábavy. Raz sme mali spoločnú akciu počas leta, išli sme do Terchovej ukázať zahraničným hráčom našu krásnu prírodu. Miloš tam bol každý večer číslo jedna. Dokázal robiť skvelú zábavu a všetci ho mali radi. Bol jednoducho stredobodom pozornosti v pozitívnym zmysle.

Spomínate si na vaše prvé stretnutie?

Prvýkrát som ho vážnejšie zaregistroval ešte ako hráča našej juniorky. Už vtedy jasne dominoval hoci bol vekom dorastenec. Urobil na mňa dojem. Na ľade ho bolo vidieť, mal obrovský vplyv na hru tímu. Výrazne vyčnieval nad ostatnými.

Neskôr dostal šancu v mladom veku aj v seniorskom tíme v extralige. Aj tam sa rýchlo dokázal presadiť, hoci spočiatku sa ani jeho nasadzovanie nevyhlo kritike samozvaných odborníkov.

Čo sa im nepáčilo?

Súvisiaci obsah