Peter Cehlárik v drese Leksands IF. (Autor: Facebook / Leksands IF)
Šimon Čop|20. feb 2023 o 13:30

Slovákov v zahraničí zaujalo viacero, nie všetci však zanechali pozitívne dojmy.

BRATISLAVA. „Cehlárik vie hrať omnoho lepšie.“

Takýmito slovami zhodnotil návrat Slováka do Leksandu novinár Mattias Ek. Švéd netajil rozčarovanie, ale nebol príliš kritický. Vie, že bol dlhšie mimo zápasového diania a potrebuje nabrať sebadôveru.

Cehlárik upútal pozornosť už len svojím prestupom. Do staronového pôsobiska sa vrátil po necelých dvoch rokoch. Fanúšikovia majú na jeho hru len dobré spomienky a veria, že im prinesie minimálne toľko radosti, čo v sezóne 2020/21.

Dnešný výber piatich slovenských hokejistov zo zahraničných líg začneme pozitívnejšie. Najviac totiž zaujali Chromiakove góly, ktorými cez víkend rozhodol o výhre nad Regendovým San Diegom.

Spomenutú dvojicu doplnia Dalibor Dvorský, Adam Jánošík a Samuel Urban.

Martin Chromiak v drese Ontario Reign v AHL.
Martin Chromiak v drese Ontario Reign v AHL. (Autor: Twitter Ontario Reign)

Martin Chromiak

Martin Chromiak získal v uplynulom týždni v troch zápasoch len dva body. Jeho víkendové vystúpenie proti San Diegu ale bolo tak dominantné, že si zaslúži nomináciu medzi najzaujímavejšími Slovákmi.

Ontario Reign by bez neho zrejme neboli vyhrali. Trenčan strelil dva góly pri výhre 4:3 a presadil sa aj v predĺžení.

Jeho presné zásahy nesú známku najvyššej kvality. Najprv otvoril skóre v desiatej minúte, v brejku predviedol nádherný blafák.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Švédsko»SHL - Svenska hockeyligan»Cehlárik si po návrate do Švédska vyslúžil kritiku. Pomôže mu Hrivík?