Martin Pospíšil v zápase proti Chicagu.
Martin Pospíšil v zápase proti Chicagu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|8. jan 2024 o 06:06 (aktualizované 7. jan 2024 o 07:31)

Fehérváry opäť tvrdo narazil na mantinel.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil asistoval aj v druhom víkendovom zápase. Zapojil sa do gólovej akcie Nazema Kadriho, ktorý v 14. minúte vyrovnával na 1:1.

Prvýkrát od 14. novembra bodoval dvakrát za sebou. Bol to jeho deviaty bod v ročníku.

V stretnutí zaznamenal aj plusový bod, strelu na bránu a hit, odohral 10 minút a 52 sekúnd.

Jeho Calgary prehralo v Chicagu 3:4. Adam Ružička bol len zdravým náhradníkom.

+14

Za Washington nastúpil pri výhre 4:3 nad Los Angeles bek Martin Fehérváry. Druhý najvyťažovanejší hráč svojho tímu opäť nastupoval v prvom obrannom páre s Johnom Carlsonom.

Fehérváry nebodoval, súperovi uštedril štyri hity a vyslal jednu strelu na bránu. Počas 21:28 min. získal aj jeden plusový bod.

V zápase ho tvrdým hitom k mantinelu poslal Alex Laferriere a Slovák dlho ležal na ľade. Skontrolovať ho prišiel aj tímový lekár. Tentokrát jeho náraz na mantinel dopadol lepšie ako proti Islanders a z hry ho nevylúčil.

Za Caps prvýkrát bodoval útočník Max Pacioretty, ktorý odohral svoj tretí zápas po zranení. 35-ročný krídelník prihrával na zása Stromea.

O víťazstve klubu z hlavného mesta rozhodol v čase 59:07 obranca John Carlson.

Aj v zápase Detroitu v Anaheimu padol víťazný gól v úplnom závere, postaral sa oň 67 sekúnd do záverečnej sirény Michael Rasmussen. Red Wings zdolali Ducks 3:2.

Za "kačky" sa dvakrát presadil Trevor Zegras.

Winnipeg zvíťazil na pôde Arizony 6:2. Pre Jets išlo už o 29 zápas v rade, v ktorom inkasovali tri alebo menej gólov. V histórii NHL je to šiesta najdlhšia šnúra. Kanadský tím počas týchto zápasoch inkasoval len 58-krát.

Svoju šnúru natiahol aj brankár Connor Hellebuyck. Tím s ním bodoval už dvanásťkrát v rade. Tentorkrát na to potreboval len 15 zákrokov.

NHL - základná časť - 8. január:

Chicago - Calgary 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Blackwell (Tinordi, Murphy), 33. Kurashev (Dickinson, A. Vlasic), 35. Zajcev (Blackwell, Tinordi), 55. Blackwell (Sanford, Zajcev) – 14. Kadri (Hanifin, Pospíšil), 24. Mangiapane (Huberdeau, Weegar), 56. Kadri (Huberdeau, R. Andersson)

/Martin Pospíšil (Calgary) si pripísal asistenciu, plusový bod, strelu na bránu a hit, odohral 10 minút a 52 sekúnd/

/Adam Ružička (Calgary) bol len zdravým náhradníkom/

Washington - Los Angeles 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 25. Dowd (Aube-Kubel, Carlson), 36. D. Strome (Ovečkin, Pacioretty), 49. Aube-Kubel (Dowd), 60. Carlson (Malenstyn, Aube-Kubel) – 28. Kempe (Doughty, Kopitar), 34. Fiala (Danault, M. Anderson), 42. Fiala (Byfield)

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, súperovi uštedril štyri hity a vyslal jednu strelu na bránu. Počas 21:28 min. získal aj jeden plusový bod/

Arizona - Winnipeg 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Góly: 29. Schmaltz (Keller, Dermott), 53. Guenther – 18. Namestnikov, 24. Ehlers (Samberg, Schmidt), 35. Perfetti, 46. Scheifele (Ehlers), 59. Scheifele (Vilardi), 60. Lowry (Niederreiter, Appleton)

Anaheim - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 1. Zegras (Terry, Henrique), 44. Zegras (Fowler, Drysdale) – 12. Larkin (Perron, Gostisbehere), 23. Veleno (Copp, Chiarot), 59. Rasmussen (Seider, Raymond)