Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. dec 2023 o 06:39

Tomáš Tatar bol vylúčený za netypický zákrok.

NEW YORK. Obranca Martin Fehérváry sa zranil v zápase Washingtonu na pôde New Yorku Islanders. Už v prvej tretine narazil nepríjemne do mantinelu a len ťažko sa zdvíhal z ľadu. Zranil sa v hornej časti tela. Zamieril rovno do šatne, odohral len dve minúty a osemnásť sekúnd.

Tréner Spencer Carbery pre média povedal, že v najbližšom období bude mimo hry. V stretnutí sa zranil aj brankár tímu Charlie Lindgren. Capitals podľahli Isles 1:5.

Útočník Seattlu Tomáš Tatar nebodoval, raz vystrelil na bránu a odohral 16:36 min. Kraken zdolali Philadelphiu 2:1 po predĺžení.

V zápase si pripísal netypické vylúčenie, puk zahral ešte zo striedačky.

Šimon Nemec bol pri výhre New Jersey na ľade Ottawy 6:2. V zápase nebodoval, pripísal si plusový bod a dvakrát ohrozil bránu súpera. Odohral viac ako 18 minút.

V zápase zažiarili bratia Jack a Luke Hughes. Obaja zaznamenali tri body, zhodne gól a dve asistencie. Stali sa tak prvým bratským duom od dvojičiek Sedinovcov v roku 2017, ktorým sa podarilo získať tri body v jednom zápase za jeden tím.

+14

Kapitán Floridy Aleksander Barkov si pri výhre nad New Yorkom Rangers 4:3 pripísal tri asistencie. V histórii klubu sa posunul na prvé miesto v počte gólových prihrávok - má ich už 415, vyrovnal tak doterajší rekord Jonathana Huberdeaua.

Pomohli mu k tomu dva zápasy s troma prihrávkami za sebou.

Výhru Dallasu nad Chicagom 5:4 po predĺžení režíroval Fín Roope Hintz. Člen prvého útoku strelil tri góly, vrátane víťazného v predĺžení.

NHL - základná časť - 30. december:

Columbus - Toronto 6:5pp (1:2, 3:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 12. Sillinger (Bean), 24. Gaunce (Texier, Severson), 32. Voronkov (J. Gaudreau, Provorov), 33. K. Johnson (Bemström), 54. Fantilli (J. Gaudreau), 63. J. Gaudreau (Severson, Danforth) – 5. Marner (Rielly), 13. Matthews (Marner), 22. N. Robertson (Liljegren, Domi), 30. W. Nylander (Matthews, Rielly), 40. Tavares (W. Nylander, Rielly)

Detroit - Nashville 5:4pp (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 5. Larkin, 20. Walman (Rasmussen, Fabbri), 50. DeBrincat (Compher, P. Kane), 52. Walman (DeBrincat, P. Kane), 63. Raymond (DeBrincat, Walman) – 11. F. Forsberg (Nyquist), 32. Nyquist, 34. F. Forsberg (Novak), 53. Nyquist (F. Forsberg, L. Schenn)

Florida - NY Rangers 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 19. Rodrigues (Barkov, Mikkola), 28. Reinhart (Barkov, Verhaeghe), 38. Reinhart (Barkov, M. Tkachuk), 54. Verhaeghe (Forsling, M. Tkachuk) – 34. Panarin (Lafrenière, R. Lindgren), 35. Cuylle (K. Miller), 53. Zibanejad (Kreider)

Ottawa - New Jersey 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Góly: 10. Batherson (B. Tkachuk), 54. Bernard-Docker (Brännström, Crookshank) – 14. J. Hughes (L. Hughes, Bratt), 20. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 28. Mercer, 35. Toffoli (Bratt, J. Hughes), 44. B. Smith (Hischier, Bratt), 58. L. Hughes (Holtz, Tierney)

/Šimon Nemec (New Jersey) nebodoval, dvakrát vystrelil na bránu a pripísal si plusový bod, odohral 18 minút a štyri sekundy/

NY Islanders - Washington 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 25. Pageau (Romanov, Gauthier), 26. Dobson (Barzal, Horvat), 51. Gauthier (Pageau, Horvat), 51. Gauthier (Pageau, Bolduc), 55. Pageau (Holmström) – 60. Aube-Kubel (Sandin, Jensen)

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, odohral len dve minúty a osemnásť sekúnd a v zápase sa zranil/

Dallas - Chicago 5:4pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 12. Hintz (Pavelski, Benn), 30. Pavelski (Lundkvist, Harley), 30. Hintz (J. Robertson), 43. Benn (W. Johnston, Dadonov), 65. Hintz (J. Robertson, Heiskanen) – 8. T. Johnson (Beauvillier, Dickinson), 11. Guttman (Reichel, Murphy), 49. Dickinson (Guttman, A. Vlasic), 58. T. Johnson (Kurashev, Korchinski)

St. Louis - Colorado 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 17. Thomas – 16. R. Johansen (Drouin, Manson), 58. Toews (Ničuškin, R. Johansen)

Anaheim - Arizona 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 8. Keller (Schmaltz, Kerfoot), 31. Crouse (Maccelli)

Seattle - Philadelphia 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 46. Dunn (Bjorkstrand, Wennberg), 63. Schultz (Bjorkstrand, Gourde) – 17. Konecny (Laughton, Sanheim)

/Tomáš Tatar (Seattle) nebodoval, raz vystrelil na bránu a odohral 16:36 min./