Nemec si pýta NHL. Nádhernou prihrávkou nahral na gól Toffolimu

Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
Oh my Hockey|29. sep 2023 o 06:23

Mišiak debutoval v drese Chicaga.

NEW YORK. Ďalší prípravný zápas a ďalší výborný a oduševnený výkon Šimona Nemca. Slovenský obranca si, ako sľúbil už pred kempom, pýta miesto v zostave New Jersey Devils.

"Diabli" v noci zo štvrtka na piatok opäť vyhrali a opäť v tom mal prsty aj slovenský zadák. V 19. minúte dokázal, že jeho prihrávky majú oči a našiel Tylera Toffoliho, ktorý otvoril skóre stretnutia.

Nemec pri výhre 3:2 nad New Yorkom Rangers odohral 22 minút a 18 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod, dve strely, dva bloky a štyri trestné minúty.

Raz bol vylúčený za hrubosť, keď sa koncom druhej tretiny zaplietol s bývalou jednotkou draftu Alexisom Lafreniereom.

"Cítil som sa lepšie ako v Montreale. Ale stále môžem hrať aj lepšie," vyhlásil Nemec po zápase.

"Budem naďalej bojovať o svoje miesto. Uvidíme, ako sa mi bude dariť v najbližších zápasoch a tréningoch."

V akcii boli dokopy len dvaja Slováci. Okrem Nemca nastúpil v útoku Chicaga Blackhawks junior Martin Mišiak.

Išlo o jeho debut v prípravných zápasoch. Blackhawks hostili St. Louis. Vyhrali 2:1 po predĺžení.

Talentovaný forvard odohral 11 minút a 34 sekúnd, zaznamenal mínusku a vyhral dve tretiny vhadzovaní. Zápas ho bolel, v polovici druhej tretiny inkasoval tvrdý bodyček a prišli ho brániť spoluhráči z útoku Corey Perry a Nick Foligno.

V tomto zápase debutoval v drese "čiernych jastrabov" aj prvý výber posledného draftu Connor Bedard. Potvrdil povesť generačného talentu, asistoval pri oboch presných zásahoch mužstva.

NHL - príprava - 29. september:

NY Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 30. Gustafsson (Schneider, Cuylle), 60. Othmann (Gustafsson, K´A. Miller) – 19. Toffoli (Nemec, J. Hughes), 41. Bratt (Bahl, L. Hughes), 59. McLeod

Brankári: Šesťorkin 20/21, Domingue 4/5 - Schmid 19/19, Källgren 19/21

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 22 minút a 18 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod, dve strely, dva bloky a štyri trestné minúty/

Pittsburgh - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 32. Rakell (Crosby, Rust), 49. O'Connor (Eller, Pettersson), 60. O'Connor (Acciari) – 40. Thompson (Greenway)

Brankári: Jarry 24/25 - Comrie 27/29

Washington - Detroit 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly: 28. Backstrom (Ovečkin, Mirošničenko), 33. Wilson (Kuzněcov), 48. Sandin (Cristall, Wilson), 57. Carlson (Sgarbossa, Mirošničenko) – 24. Sprong (Edvinsson), 57. Fabbri (Sprong, Maatta), 59. Fabbri

Brankári: Lindgren 27/30 - Lyon 13/15, Cossa 12/14

Minnesota - Colorado 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 1. Kaprizov (Faber, Zuccarello), 14. Goligoski (Petan, Lettieri), 35. Kessy (Brodin, Lettieri), 60. Kaprizov (Zucarello, Spacek) – 16. Stienburg (Olofsson, MacDermid), 58. Tufte (Polin, Olausson)

Brankári: Fleury 25/27 - Annunen 31/34

Chicago - St. Louis 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 31. Kurashev (Bedard, Korchinski), 65. Athanasiou (Bedard, S. Jones) – 49. Thomas (Bučněvič)

Brankári: Mrázek 8/8, Commesso 16/17 - Hofer 19/20, Cranley 12/13

/Martin Mišiak (Chicago) odohral 11 minút a 34 sekúnd, zaznamenal mínusku a vyhral dve tretiny vhadzovaní/

Seattle - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 10. Melanson, 44. Tolvanen, 56. Tolvanen - 29. Garland

Brankári: Grubauer 9/10, Daccord 7/7 - Demko 25/28