Jaroslav Halák v bránke Vancouver Canucks.
Jaroslav Halák v bránke Vancouver Canucks. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|13. dec 2021 o 06:29

V bránke Vancouveru opäť nastúpil Demko.

NEW YORK. Päť zápasov v nočnom programe sa zaobišlo bez slovenskej účasti. Jaroslav Halák opäť nechytal.

Jeho Vancouver nastúpil doma proti Caroline. Canucks vyhrali pod novým trénerom Bruceom Boudreauom aj štvrtý zápas, tentoraz výsledkom 2:1.

Halákov posledný štart v zápase sa udial 28. októbra. Nastúpil na ľade Bostonu, kde chytával medzi rokmi 2018-2021.

Slovenskému brankárovi chýba zápasové vyťaženie. Z víťazstva sa zatiaľ neradoval. V sezóne 2021/22 nastúpil do šiestich stretnutí s 91-percentnou úspešnosťou zásahov.

Gól jeho kolegovi Demkovi strelil útočník Martin Nečas, jediný bodujúci Čech.

Po čistom hite zranenie

Duel medzi Coloradom Avalanche a Floridou Panthers priniesol niekoľko zaujímavých momentov. Jedným z nich bol hit Ryana Lomberga.

Ten prekvapil Jacoba MacDonalda, ktorý práve rozohrával puk z vlastného obranného pásma. Lomberg ho čistým spôsobom poslal k ľadu.

Lomberga vzápätí v pästnom súboji vyzval Nicolas Aube-Kubel.

Otrasený MacDonald musel byť z ľadu odvezený na nosidlách. Klub neskôr ozrejmil, že je pri vedomí a môže hýbať všetkými časťami tela.

Prvý hetrik

Na to isté stretnutie bude mať príjemnejšie spomienky MacDonaldov spoluhráč André Burakovsky. Výhru 3:2 zariadil tromi gólmi.

Bol to prvý hetrik švédskeho útočníka v NHL.

"Dlho som na to čakal, uvažoval som, či to vôbec niekedy príde," priznal 26-ročný forvard. "Prišlo to a je skvelé, že práve v takomto zápase."

Avalanche vyhrali štvrtý duel po sebe.

Rozhodovalo trestné strieľanie

Zápas medzi St. Louis Blues a Anaheimom Ducks dospel po šesťdesiatich minútach do predĺženia.

V tom využil zaváhanie pri tlaku "bluesmanov" hosťujúci Troy Terry. Pri rýchlom protiútoku bol hákovaný a rozhodcovia mu udelili možnosť strieľať trestné strieľanie.

Terry zachoval pokoj a nepomýlil sa. Stretnutie sa oficiálne skončilo po predĺžení, ale i tak ho rozhodol samostatný nájazd.

Stalo sa tak po osemnásty raz v histórii NHL.

Šesťstý zápas

Útočník Chris Kreider z New Yorku Rangers dnes oslávil jubileum. V NHL odohral šesťstý zápas.

Dôvod na oslavu však po stretnutí nebol. "Jazdci" podľahli Nashvillu futbalovým výsledkom 0:1. V posledných desiatich dueloch išlo o ich druhú prehru,

Kreider bol draftovaný New Yorkom Rangers v prvom kole draftu 2009 z celkovej 19. pozície. Celú doterajšiu kariéru strávil v jednej organizácii.

Forvard zaknihoval v sezóne 2021/22 21 (17+4) bodov v 26 dueloch. V kariére má na konte 367 (194+173) bodov.

NHL - základná časť - 13. december:

NY Rangers - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 22. Tomasino (Forsberg, Carrier)

Brankári: Georgijev 23/24 - Saros 32/32

St. Louis 2:3 pp Anaheim (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 27. Sundqvist (Walker, Schenn), 48. Walker (Schenn) – 13. Robinson (Deslauriers, Carrick), 54. Terry (Fowler, Getzlaf), 64. Terry

Brankári: Gillies 36/39 - Stolarz 23/25

Colorado - Florida 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 40. Burakovsky (Rantanen, MacKinnon), 43. Burakovsky (Rantanen), 52. Burakovsky (MacKinnon, Rantanen) – 48. J. Thornton (Verhaeghe, Vatrano), 51. Montour (Verhaeghe, Forsling)

Brankári: Kuemper 29/31 - Bobrovskij 23/26

Vegas - Minnesota 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Góly: 9. Whitecloud (Pacioretty, Stephenson), 18. Dadonov (Mark Stone, Stephenson), 26. Whitecloud (Dadonov), 34. Pacioretty (Stephenson, Mark Stone), 45. Mark Stone (Pacioretty, Stephenson), 60. Pietrangelo – 14. Goligoski (Duhaime, Spurgeon), 20. Zuccarello (Spurgeon, Hartman), 21. Bjugstad (Dumba, Merrill), 42. M. Foligno (Spurgeon, J. Eriksson Ek)

Brankári: Lehner 23/27 - Talbot 30/35

Vancouver - Carolina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 19. Boeser (Miller, Pearson), 28. Pettersson (Garland, Myers) – 43. Nečas (Jarvis, Kotkaniemi)

Brankári: Demko 28/29 - Raanta 24/26