Koch bol opäť aktívny, no bez bodu. Slováci v NHL prehrávali

Patrik Koch v drese Tucsonu.
Patrik Koch v drese Tucsonu. (Autor: X / Tucson Roadrunners)
Oh my Hockey|3. okt 2024 o 06:44

Nastúpil aj Erik Černák.

NEW YORK. Slovenská dvojica Miloš Kelemen a Patrik Koch nastúpila za Utah v predposlednom prípravnom zápase tímu.

Nováčikovi NHL príliš nevyšiel. Prehral na ľade Anaheimu 2:5.

Slováci nebodovali. Kelemen odohral 10 minút a 49 sekúnd s dvomi strelami na bránku. Koch strávil na ľade o šesť minút viac a do štatistík sa zapísal plusovým bodom a dvomi trestnými minútami. Pridal k tomu dva strelecké pokusy a štyri bodyčeky.

Hokejisti Tampy Bay Lightning podľahli na domácom ľade Floride Panthers 1:2 po predĺžení.

Erik Černák nastúpil v druhej obrane po boku Ryana McDonagha. Odohral 19 minút a 42 sekúnd, pripísal si dve strely na bránku a tri bodyčeky.

Nashville sa radoval z výhry nad Carolinou, Seattle zdolal Edmonton a Calgary bez Slovákov podľahlo Winnipegu.

NHL - príprava - 3. október:

Carolina - Nashville 4:6 (1:4, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Unger Sorum (Gagner), 35. Suzuki (Slavin), 49. Lemieux (Unger Sorum, Smith), 59. Nadeau (Unger Sorum, Smith) – 6. Parssinen (Josi, Wedgewood), 7. Nyquist (Forsberg, O'Reilly), 11. Lauzon (Wiesblatt, Carrier), 14. Fabbro (Tomasino), 36. Marchessault (Stamkos), 47. Marchessault (Josi)

Brankári: Perets 26/32 - Wedgewood 11/15

Tampa Bay - Florida 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 56. Kučerov (Point) – 24. Dalpe (Vilmanis, Balinskis), 61. Vilmanis (Lundell)

Brankári: Vasilevskij 21/23 - Knight 26/27

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 42 sekúnd, pripísal si dve strely na bránku a tri bodyčeky/

Winnipeg - Calgary 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

Góly: 11. Ehlers (Vilardi, Scheifele), 13. Niederreiter (Ehlers), 47. Niederreiter (Lowry, Vilardi), 55. Lundmark (Lambert), 57. Connor (Scheifele, Vilardi) – 9. Frk (Bean, Schwindt), 18. Kirkland (Brzustewicz)

Brankári: Hellebuyck 17/19 - Wolf 22/27

Anaheim - Utah 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 10. Killorn (LaCombe, Carlsson), 23. McGinn (Gaucher, Gudas), 41. Gauthier (Carlsson, Fowler), 42. Fabbri (Luneau), 52. Carlsson – 15. Yamamoto (Doan, Bortuzzo), 45. Agozzino (O'Brien, McCartney)

Brankári: Dostál - Vejmelka

/Miloš Kelemen (Utah) odohral 10 minút a 49 sekúnd s dvomi strelami na bránku/

/Patrik Koch (Utah) odohral 16 minút a 48 sekúnd, zaznamenal plusku, dve strely na bránku, štyri bodyčeky a odsedel si menší trest/

Seattle - Edmonton 6:2 (0:0, 4:2, 2:0)

Góly: 26. Tanev (Evans, Borgen), 28. Wright (Bjorkstrand, Montour), 39. Montour (Hayden, Evans), 40. Wright (Tolvanen, Oleksiak), 55. Schwartz (Dunn, Larsson), 58. Borgen (Tanev, Gourde) – 32. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 34. Dermott (Draisaitl, Arvidsson)

Brankári: Grubauer 28/30 - Rodrigue 17/23