Tye Kartye v drese Seattlu Kraken.
Tye Kartye v drese Seattlu Kraken. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|27. apr 2023 o 06:50

Boston nevyužil ponúknutú šancu postúpiť.

NEW YORK. V play-off hokejovej NHL ešte stále nepoznáme ani jedného postupujúceho do druhého kola. Šancu zmeniť to mali v noci zo stredy na štvrtok Boston Bruins.

Proti Floride viedli už 3:1 na zápasy. V domácom prostredí jej však podľahli 3:4 po predĺžení.

Strojcom úspechu bol brankár Sergej Bobrovskij. Pochytal 44 zo 47 streleckých pokusov "medveďov". Cats potrebovali na výhru len 25 striel, po šiestich minútach v predĺžení rozhodol Matthew Tkachuk.

Postupový mečbal si na ľade Colorada vybojovali Seattle Kraken. Po víťazstve 3:2 vedú rovnakým skóre aj v sérii. Ak by sa im podarilo postúpiť, stali by sa prvým tímom v dejinách, ktorý vo svojej historicky prvej play-off sérii zdolal úradujúcich šampiónov.

V 30. minúte zápasu sa presadil Tye Kartye. Skóroval pri svojom debute vo vyraďovacích bojoch, čo sa v NHL naposledy podarilo Caleovi Makarovi v roku 2019.

NHL - play-off - 27. apríl:

Boston - Florida 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 23. Marchand (McAvoy), 45. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 50. Hall (Carlo, Coyle) – 9. Duclair (Verhaeghe), 39. Bennett (Verhaeghe, Cousins), 46. Reinhart (Tkachuk, Barkov), 67. Tkachuk

Brankári: Ullmark 21/25 - Bobrovskij 44/47

Colorado - Seattle 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 28. MacKinnon (Rantanen), 57. Rodrigues (Toews, MacKinnon) – 27. Geekie (Schwartz, Wennberg), 30. Kartye (Eberle, Borgen), 42. Gourde (Soucy, Bjorkstrand)

Brankári: Georgijev 25/28 - Grubauer 26/28