Brankár Washingtonu Hunter Shepard pri debute čelí hráčom New Jersey Devils.
Brankár Washingtonu Hunter Shepard pri debute čelí hráčom New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|26. okt 2023 o 06:50

Martin Fehérváry bol najtvrdším mužom pri výhre Washingtonu.

NHL - základná časť, 26. október

New Jersey - Washington 4:6 (0:3, 4:0, 0:3

Góly: 25. Toffoli (Meier, J. Hughes), 26. Meier (J. Hughes, Toffoli), 27. Hischier (Bratt, Marino), 31. Toffoli (L. Hughes, J. Hughes) – 7. Mantha (Protas), 16. D. Strome (Ovečkin, Wilson), 18. Milano (Oshie, Kuzněcov), 41. D. Strome (Kuzněcov, Carlson), 43. McMichael (Mantha, Bäckström), 59. Ovečkin

Brankári: Schmid 5/8, Vaněček 14/16 - Shepard 18/22

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 14 sekúnd, zaznamenal šesť bodyčekov, štyri bloky a strelu/

NEWARK. Hokejisti Washingtonu Capitals zaznamenali v noci zo stredy na štvrtok druhé víťazstvo v sezóne 2023/24. New Jersey Devils porazili výsledkom 6:4.

Ústrednou postavou Caps bol dvojgólový Dylan Strome. Po dvoch bodoch zaknihovali aj Kuznecov, Mantha a Ovečkin.

Slovenský obranca Martin Fehérváry naďalej čaká na prvý bod v ročníku. Odohral 22 minút a 14 sekúnd, zaznamenal 6 bodyčekov, 4 bloky a strelu. Bol najtvrdším hráčom stretnutia.

Priebeh zápasu bol divoký, góly padali len do jednej bránky. Hostia viedli po prvom dejstve 3:0, domáci v druhom otočili na 3:4 a v tretej tretine sa Washington tromi gólmi postaral o dva body.

Takýto duel sa nikdy v dejinách NHL neodohral. Washington sa stal prvým tímom v histórii, ktorý v prvej tretine porazil súpera s tromi gólmi na nulu, potom prehral druhú tretinu 0:4 a v tretej časti zopakoval úspech z prvej.

Devils si to zaslúžili

Tréner Lindy Ruff nebol spokojný s tým, ako si jeho "diabli" nechali ujsť tento zápas. Predovšetkým varuje pred chybami v defenzíve.

"Ak budeme hrať takto, sami sebe sťažíme život. Dnes sme dostali, čo sme si zaslúžili," zhodnotil kriticky.

Jeho náprotivok Spencer Carbery pochválil svoj tím za hru v presilovkách a v posledných 10 minútach.

Capitals sa vďaka tejto výhre odlepili od dna Východnej konferencie. Momentálne sú s piatimi bodmi predposlední, o bod pred rivalmi z Pittsburghu.

Deň plný emócií

V ich bránke debutoval Hunter Shepard. Premiéry v najlepšej lige sveta sa dočkal ako 27-ročný.

Chytil 18 z 22 pokusov. Po ťažkej druhej tretine sa psychicky pozviechal.

"Asi som to ešte nespracoval. Som šťastný, že som tu mohol byť a vidieť tu aj mojich rodičov, je to naozaj deň plný emócií," vyhlásil po zápase.

Pozíciu najproduktívnejšieho hráča NHL si upevnil Jack Hughes. Zaznamenal tri asistencie a po 6 dueloch má na konte už 17 bodov.

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Brankár Washingtonu debutoval v 27 rokoch. NHL takýto zápas ešte v histórii nezažila