Slafkovský s Regendom debutovali a vyhrali, Fehérváry vyrovnal slovenský rekord

Juraj Slafkovský v súboji s Jakeom Muzzinom.
Juraj Slafkovský v súboji s Jakeom Muzzinom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|13. okt 2022 o 04:04 (aktualizované 13. okt 2022 o 06:52)

Pozrite si štvrtkové výsledky NHL.

NEW YORK. Prvý zápas v severoamerickej NHL odohral v noci zo stredy na štvrtok slovenský útočník Juraj Slafkovský. Posledná draftová jednotka sa tešila z víťazstva 4:3.

Canadiens nevyhrali v príprave ani jeden duel, no úvod sezóny zvládli proti favoritovi z Toronta bravúrne. Aj s tromi nováčikmi získali dva body. Skóroval dvakrát Caufield, raz Monahan a sedemnásť sekúnd pred koncom Anderson.

Slafkovský odohral 10 minút a 34 sekúnd, raz vystrelil na bránu a pripísal si aj blok. Hral iba v hre piatich proti piatim, nastúpil vo formácii s Gallagherom a Dvorakom a predviedol sympatický výkon.

Pri prehre Washingtonu 2:5 doma s Bostonom odohral obranca Martin Fehérváry 18 minút a 44 sekúnd, z toho minútu a 18 sekúnd v oslabení. Zaznamenal mínusku a dva bloky. S desiatimi bodyčekmi bol jednoznačne najfyzickejším hráčom v stretnutí.

Rovnako tak vyrovnal slovenský rekord v počte bodyčekov v jednom zápase základnej časti, ktorý doteraz držal Erik Černák. Rovnaký počet "hitov" zaznamenal 16. apríla 2022.

Pavol Regenda nastúpil za Anaheim proti Seattlu, za ktorý odohral premiéru Shane Wright. Slovenský forvard sa tešil z víťazstva 5:4 po predĺžení. Ducks ešte v polovici tretej tretiny prehrávali 2:4.

Dvadsaťdvaročný debutant odohral 10 minút a 16 sekúnd. Podľa oficiálnych štatistík zaznamenal jednu strelu na bránu.

Česká show vo Washingtone

Za Boston Bruins nastúpila formácia so štyrmi Čechmi. V obrane hral Zbořil, v útoku Pastrňák, Krejčí a Zacha.

Hlavne Pastrňák s Krejčím vstúpili do sezóny vo veľkom štýle. Prvý menovaný zaznamenal pri výhre 5:2 gól a tri asistencie. Krejčí mal o asistenciu menej.

Najprv obaja prihrávali Patriceovi Bergeronovi. Ten sa stal tretím najstarším hráčom, ktorý strelil prvý gól Bostonu v sezóne. Rekord drží Zdeno Chára.

Bruins sa však stretli aj s komplikáciami. Zo zápasu so zranením odišiel útočník Jake DeBrusk.

Až dvaja hráči Washingtonu oslávili míľnik. Darcy Kuemper odchytal 300. zápas v NHL, Jevgenij Kuznecov odohral 600. duel v súťaži.

Debut Gaudreaua

V dueli Caroliny proti Columbusu debutoval v drese Blue Jackets Johnny Gaudreau. Veľká posila, ktorá prišla v rámci trhu s voľnými hráčmi, v úvodnom predstavení nezískala ani bod.

Otvárací gól duelu strelil Patrik Laine po jedenástich sekundách druhej tretiny. V tom istom dejstve už za nepriaznivého stavu 1:2 utrpel zranenie v dolnej časti tela a zo zápasu odstúpil.

Aj tu sa darilo Čechovi. Martin Nečas sa stal s tromi bodmi najproduktívnejším hráčom zápas. Strelil gól a na dva asistoval.

Hetrik McDavida

O prvý hetrik sezóny sa postaral Connor McDavid. Kapitán Edmontonu sa tromi gólmi a asistenciou podieľal na víťazstve Oilers nad Vancouverom 5:3.

Domáci pritom prehrávali na začiatku druhej tretiny 0:3, k obratu prispel gólom a dvomi asistenciami Leon Draisaitl.

NHL - základná časť - 13. október:

Washington – Boston 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 28. Mantha (Strome, Gustafsson), 33. Sheary (Dowd) – 8. Bergeron (Pastrňák, Krejčí), 16. Pastrňák (Krejčí, Clifton), 27. Hall (Pastrňák, Reilly), 57. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 59. H. Lindholm

Brankári: Kuemper 25/29 - Ullmark 33/35

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 44 sekúnd, mal mínusový bod, zablokoval dve strely a rozdal 10 bodyčekov/

Carolina – Columbus 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 26. Jarvis, 39. Skjei (Nečas), 47. Nečas (Martinook), 50. A. Svečnikov (Nečas, Stastny) – 21. Laine (Werenski)

Brankári: Andersen 31/32 - Tarasov 39/43

Montreal – Toronto 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Góly: 21. Caufield (Suzuki, Savard), 36. Caufield, 58. Monahan (Harris, Dach), 60. Anderson (Suzuki) – 12. Bunting (Marner, Brodie), 30. Malgin (Tavares, Nylander), 59. Nylander (Tavares, Rielly)

Brankári: Allen 29/32 - Murray 19/23

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 10 minút a 34 sekúnd, raz vystrelil na bránu a pripísal si jeden blok a jeden bodyček/

Colorado – Chicago 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 14. Cogliano (MacKinnon, D. Toews), 18. Ničuškin (Rantanen, Lehkonen), 24. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 31. Lehkonen (Rantanen, Makar), 58. Ničuškin (Makar, Rantanen) – 16. J. Toews (Kurashev, Athanasiou), 42. Domi (T. Johnson, P. Kane)

Brankári: Georgijev 15/17 - Mrázek 30/35

Anaheim - Seattle 5:4 pp (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 1. Terry (McTavish, Strome), 39. Strome (McTavish, Zegras), 50. Vatrano (Strome, Klingberg), 54. Zegras (Terry, Klingberg), 61. Terry (Gibson) - 11. McCann (Beniers, Schultz), 21. Burakovsky (Dunn), 27. Bjorkstrand (Schultz, Donato), 45. Beniers (Schwartz, Soucy)

Brankári: Gibson 44/48 - Grubauer 22/27

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 10 minút a 16 sekúnd a zaznamenal jednu strelu na bránu/

Edmonton – Vancouver 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Góly: 25. Draisaitl (McDavid, Barrie), 35. McDavid (Draisaitl, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl), 56. McDavid (Hyman), 60. McDavid (Kane) – 2. Pettersson, 3. Miller (Boeser, Hughes), 21. Kuzmenko (Miller, Horvat)

Brankári: Campbell 33/36 - Demko 20/24

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský s Regendom debutovali a vyhrali, Fehérváry vyrovnal slovenský rekord