Tomáš Tatar oslavuje gól.
Tomáš Tatar oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|9. mar 2022 o 06:29

Pozrite si prehľad utorňajších zápasov NHL.

NEW YORK. Tomáš Tatar prispel k výhre New Jersey Devils nad Coloradom Avalanche 5:3 gólom, ktorý odštartoval obrat. Bol to jeho 400. bod v NHL.

Slovenský forvard skóroval v tridsiatej minúte a znižoval stav stretnutia na 1:3. Ešte do konca druhej časti hry "diabli" vyrovnali a v tretej tretine duel otočili.

Tatar pred gólom zablokoval strelu súpera a potom zakladal akciu. Presný zásah - prvý po desiatich zápasoch - si pripísal aj so šťastím, puk sa k nemu odrazil od tyčky.

Skóroval aj druhý Slovák v akcii - Adam Ružička. Presadil sa v 29. minúte súboja s Fehérváryho Washingtonom, zvyšoval na 2:0.

Ťažil z dobrého striedania. Akcia sa začala už v obrannom pásme, Ružička potom aktívne napádal. Flames využili zaváhanie v rozohrávke Capitals, Ružičkovi prihrával Mangiapane.

Súperov obranca Martin Fehérváry odohral 17 minút a 55 sekúnd, pripísal si dva bloky a bodyček. Napokon sa tešil z výhry 5:4.

Erik Černák odohral 17 minút a 21 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a hit. Jeho Tampa Bay podľahla Winnipegu 4:7.

Ovečkin kráľom Európanov

Alexander Ovečkin strelil "plameňom" dva góly a dostal sa na tretiu priečku v historickom poradí najlepších strelcov NHL.

So 766 gólmi je najlepším európskym strelcom v histórii. O pozíciu sa zatiaľ delí s Jaromírom Jágrom, ktorého zápis vyrovnal, no zatiaľ neprekonal.

Zlomový presný zásah padol v samotnom závere zápasu. Rus ním zvýšil na 5:3 do prázdnej brány.

S Nicklasom Bäckströmom oslavujú spoločné jubileum. Stretnutie proti Calgary bolo ich 1000. spoločným v drese Washingtonu.

Matthews sa vzďaľuje

Gól s poradovým číslom 43 strelil hviezdny forvard Toronta Maple Leafs Auston Matthews. Na Seattli si zgustol šiestym hetrikom v kariére a tretím v sezóne.

Zvýšil tak náskok na čele tabuľky strelcov. Pred Draisaitlom a Kreiderom vedie už o päť presných zásahov.

Šesťbodový večer zaznamenal po prvý raz v kariére Patrick Kane. Významnou mierou prispel k víťazstvu Chicaga nad Anaheimom 8:3. Strelil gól a päťkrát asistoval.

Arizona Coyotes navštívili Detroit a súperovi uštedrili veľký debakel. Na výhre 9:2 sa štyrmi bodmi podieľal Nick Schmaltz, ktorý si tak za posledné dva duely pripísal jedenásť bodov.

Viac bodov za dve po sebe idúce stretnutia mali od sezóny 1986/87 len Bernie Nicholls a Mario Lemieux - dvanásť.

Coyotes strelili v spomínaných dvoch zápasoch sedemnásť gólov. Takýto kúsok sa naposledy podaril Coloradu Avalanche v roku 1995. Klub si potom došiel po Stanley Cup.

NHL - základná časť - 9. marec:

New Jersey - Colorado 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Góly: 30. Tatar (Siegenthaler, Bratt), 33. Ty Smith (J. Hughes, Šarangovič), 38. Severson (Bratt, Zacha), 54. Bastian (J. Hughes, Bratt), 59. Šarangovič (Mercer) – 10. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 15. Rantanen (MacKinnon, Makar), 26. Makar (D. Toews, MacKinnon)

Brankári: Daws 23/26 - Kuemper 38/42

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 43 sekúnd, strelil gól. Pripísal si štyri strely na bránu, dva bodyčeky a blok/

Philadelphia - Vegas 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Braun (Konecny, Laughton), 20. Lindblom (Laughton) – 27. Dadonov (Marchessault, Eichel)

Brankári: Hart 47/48 - Lehner 19/21

Pittsburgh - Florida 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 24. Rust (M. Pettersson, Dumoulin), 24. Guentzel (Crosby), 58. Crosby (J. Carter, Rust) – 13. S. Reinhart, 15. Ekblad (Barkov, Verhaeghe), 28. Duclair (Huberdeau, Barkov), 52. Verhaeghe (Mamin)

Brankári: Jarry 25/29 - Bobrovskij 32/35

Detroit - Arizona 2:9 (1:3, 1:4, 0:2)

Góly: 7. Fabbri (Bertuzzi, Dylan Larkin), 37. J. Vrána (Zadina, M. Rasmussen) – 2. T. Boyd (N. Schmaltz, Mayo), 9. N. Ritchie (Hayton, L. Eriksson), 14. Chychrun (Hayton, L. Eriksson), 22. N. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), 22. Chychrun (Hayton, N. Ritchie), 25. N. Ritchie (J. Moser, N. Schmaltz), 39. N. Schmaltz (Keller, T. Boyd), 45. Ch. Fischer (Chychrun, Crouse), 51. Keller (Strälman)

Brankári: Nedeljkovic 20/27, Greiss 1/3 - Vejmelka 26/28

Toronto - Seattle 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)

Góly: 4. Matthews (W. Nylander, Rielly), 10. Tavares (Engvall, Brodie), 26. W. Nylander (Brodie, O. Kaše), 50. Matthews (Bunting, Marner), 50. Marner (Tavares), 60. Matthews (Liljegren, Bunting) – 6. Soucy (Appleton, Blackwell), 30. Wennberg (Marcus Johansson, Jordan Eberle), 32. Blackwell (Gourde), 46. Schwartz (Lauzon, Järnkrok)

Brankári: Campbell 26/30 - Grubauer 26/31

Minnesota - NY Rangers 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)

Góly: 11. Hartman (Kaprizov), 15. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Greenway), 30. K. Fiala (Boldy, M. Foligno), 34. M. Foligno (Dumba, J. Brodin), 38. K. Fiala (Zuccarello) – 26. Dryden Hunt (R. Strome, Panarin), 29. Zibanejad

Brankári: Talbot 23/25 - Georgijev 23/38

Nashville - Dallas 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 54. Johansen (A. Carrier, Duchene), 59. Josi (Fabbro) – 41. J. Klingberg (Lindell, Gurianov)

Brankári: Saros 22/23 - Oettinger 29/31

St. Louis - Ottawa 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 15. Perron (R. O'Reilly) – 12. Stützle (Colin White, Norris), 22. Norris (Stützle, Colin White), 48. B. Tkachuk (Norris), 58. Formenton (Stützle)

Brankári: Binnington 24/27 - Forsberg 22/23

Winnipeg - Tampa Bay 7:4 (3:3, 0:0, 4:1)

Góly: 5. Scheifele (Stanley, N. Schmidt), 7. Lowry (Dillon, Ehlers), 15. P. Stastny (Pionk, Scheifele), 48. Dubois (Connor, Morrissey), 50. Connor, 55. Morrissey (Scheifele, Wheeler), 58. P. Stastny (Wheeler, Scheifele) – 12. McDonagh (M. Joseph), 17. Killorn (Perry, Stamkos), 18. Hedman (Kučerov, Cirelli), 58. Colton (Rutta, T. Raddysh)

Brankári: Hellebuyck 20/24 - Vasilevskij 26/31

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 21 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a hit/

Chicago - Anaheim 8:3 (5:0, 2:3, 1:0)

Góly: 2. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 8. DeBrincat (P. Kane, D. Strome), 14. P. Kane (DeBrincat, McCabe), 18. R. Carpenter (P. Kane, C. Jones), 20. J. Toews (Hagel), 21. Hagel (McCabe, C. Murphy), 35. D. Strome (P. Kane, S. Jones), 58. D. Strome (P. Kane, DeBrincat) – 25. Silfverberg (Steel, Mahura), 28. Zegras (Steel, H. Lindholm), 28. Henrique (Fowler, Comtois)

Brankári: Fleury 29/32 - Gibson 8/13, Stolarz 16/19

Calgary - Washington 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)

Góly: 10. E. Lindholm (J. Gaudreau, R. Andersson), 29. Adam Ružička (Mangiapane, D. Dubé), 44. Kylington (Coleman), 60. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson) – 31. Sheary, 34. Ovečkin (Kuznecov), 49. Mantha (Bäckström, Nick Jensen), 52. N. Dowd (Jonsson Fjällby, Nick Jensen), 59. Ovečkin (T. Wilson, Nick Jensen)

Brankári: Vladař 22/26 - Vaněček 31/35

/Adam Ružička (Calgary) odohral 14 minút a 26 sekúnd a strelil gól. Na konto si pripísal aj dve trestné minúty, dva bodyčeky a strelu na bránu/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 17 minút a 55 sekúnd, pripísal si dva bloky a bodyček/

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Tatar aj Ružička skórovali. Ovečkin vyrovnal Jágra a je najlepším európskym strelcom