Černák rozdal až osem bodyčekov, brankár Šesťorkin opäť čaroval

Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|6. mar 2022 o 22:15 (aktualizované 7. mar 2022 o 10:00)

Pozrite si prehľad nedeľňajších zápasov NHL.

NEW YORK. Hokejisti New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom zvíťazili v nedeľu v zámorskej NHL nad St. Louis 3:2 po predĺžení.

Slovenský útočník strávil na ľade 14:45 min a zaznamenal plusový bod. O triumfe Devils rozhodol v 62. minúte Dougie Hamilton.

Kráľom bodyčekov sa stal Erik Černák, ktorý ovládol zápas Tampy Bay ôsmimi "hitmi". Jeho Lightning porazili Chicago Blackhawks 6:3.

Bolts v tretej tretine strelili tri góly v priebehu 32 sekúnd. Rýchlejšie sa to za posledných tridsať rokov podarilo len trom tímom. Postupne sa do listiny strelcov zapísali Victor Hedman, Corey Perry a Michail Sergačjov.

Predtým dala Tampa najrýchlejšie tri góly po sebe 11. marca 2008. Vincent Lecavalier, Michal Ouellet a Jason Ward skórovali do siete NY Rangers v priebehu 42 sekúnd. "Je to šialené. Strieľali sme a dialo sa to, čo sa malo," povedal Hedman pre web NHL.

Konečne doma

Riley Tufte, útočník Dallasu Stars, dostal konečne možnosť nastúpiť v rodnej Minnesote. Stars tam odohrali podarený zápas, keď vyhrali 6:3.

Pred zrakmi rodákov strelil Tufte svoj prvý gól v NHL. Dvadsaťtriročný urastený forvard na debutový zásah potreboval deväť zápasov.

Tufte už raz v Minnesote hrať mal, konkrétne 20. novembra.

Všetky peniaze z NHL vtedy minul na nákup lístkov pre rodinu a priateľov, dokonca si musel požičiavať od spoluhráča, no tréner sa tesne pred zápasom rozhodol inak a Tufteho nechal sedieť na tribúne.

Príbeh vtedy obehol hokejový svet rýchlosťou blesku. Na druhý raz už Tuftemu zápas doma vyšiel a špeciálnu motiváciu pretavil v prvý gól v súťaži.

Druhý hetrik v druhom zápase po sebe zaznamenal Jason Robertson. Mladá hviezda Dallasu sa opäť zapísala do histórie.

Od roku 1995, keď strelil dva hetriky po sebe Eric Lindros, sa totiž vo veku do 22 rokov rovnaký kúsok podaril len Filipovi Forsbergovi v roku 2017.

Robertson si zároveň pripísal stý bod v NHL, potreboval na to 101 duelov.

Nepriestrelný

Igor Šesťorkin pôsobí od nástupu do NHL ako stena. New York Rangers s ním vyhrávajú zápas za zápasom.

Ruský brankár v dueli proti Winnipegu Jets pochytal 45 striel. "Jazdci" vyhrali suverénne 4:1. Šesťorkin si viac ako štyridsať zásahov pripísal po desiaty raz v kariére, pričom ani raz v takom prípade neprehral.

"Áno, dnes som mal naozaj dosť práce, ale celkovo sme odohrali dobrý zápas. Mám na mysli blokované strely či oslabenia, odviedli sme dobrú prácu a predviedli solídny výkon," priznal Šesťorkin.

Dvomi gólmi prekonal brankára Winnipegu Connora Hellebuycka útočník Chris Kreider bojujúci o Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca sezóny.

Päť sekúnd pred uplynutím šesťdesiatich minút rozhodol stretnutie Vegas a Ottawy hviezdny Jack Eichel. Americký forvard využil presilovku na gól na 2:1.

"Len sa snažím pomôcť tímu vyhrať. Toto sú chvíle, ktoré pomáhajú vyhrávať hokejové zápasy, mám tieto momenty rád," povedal Eichel.

Duel rivalov z Anaheimu a San Jose rozhodol v predĺžení útočník Ducks Rickard Rakell. Siedmy zásah v predĺžení ho v tejto štatistike posunul na druhé miesto za historického lídra Ducks Ryana Getzlafa, ktorý sa v predĺžení trafil jedenásťkrát.

"Toto víťazstvo bolo pre nás veľké. Bojovali sme počas celého zápasu. Bolo to ťažké, ale je pekné získať dva body," uviedol švédsky útočník.

NHL - základná časť - 7. marec:

New Jersey - St. Louis 3:2 pp (1:0 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 10. Ty Smith (Bratt, Hischier), 30. Mercer (Hughes, Vesey), 62. D. Hamilton (Zacha, Hughes) - 43. Krug (Tarasenko, Schenn), 46. Kyrou (Schenn, Tarasenko)

Brankári: Daws 19/21 - Husso 30/33

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 45 sekúnd, zapísal si plusový bod, tri bodyčeky a zablokoval dve strely/

Buffalo - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 37. Athanasiou (M. Anderson, Kaliyev), 60. Athanasiou (Iafallo, Lizotte), 60. Brown (Danault)

Brankári: Tokarski 29/30 - Petersen 19/19

Minnesota - Dallas 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Góly: 11. N. Sturm (Bjugstad, Duhaime), 57. Kaprizov (K. Fiala), 59. Kaprizov (J. Eriksson Ek, Zuccarello) – 20. Pavelski (Seguin, R. Suter), 22. J. Robertson (J. Klingberg, Jamie Benn), 24. Tufte (J. Klingberg, Glendening), 30. J. Robertson (Hintz, Pavelski), 59. Jamie Benn (Lindell), 60. J. Robertson (Hintz)

Brankári: Kähkönen 17/21, Talbot 3/3 - Oettinger 32/35

Carolina - Seattle 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 28. Niederreiter (Kotkaniemi, Jarvis), 38. T. Teräväinen (Aho, Trocheck), 51. M. Nečas (Skjei, Pesce) – 24. Wennberg (Järnkrok, Gourde), 29. Järnkrok (A. Larsson)

Brankári: Raanta 28/30 - Grubauer 30/33

Chicago - Tampa Bay 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)

Góly: 8. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 27. P. Kane (Hagel, S. Jones), 48. DeBrincat (D. Strome) – 22. T. Raddysh (C. Foote, Sergačov), 36. Hedman (Stamkos, Kučerov), 37. C. Foote (B. Point, McDonagh), 42. Hedman (Sergačov), 43. Perry, 43. Sergačov (Colton)

Brankári: Fleury 26/32 - Vasilevskij 24/27

/Erik Černák (Tampa Bay) suverénne ovládol štatistiku bodyčekov, rozdal ich až osem. Odohral 20 minút a 19 sekúnd, na konte mal mínusku a dve zablokované strely/

Winnipeg - NY Rangers 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 34. Ehlers (Copp, Pionk) – 3. Goodrow (Trouba, Chytil), 18. Kreider (Panarin, A. Fox), 47. Kreider (Zibanejad, Lafreniere), 50. Zibanejad (Trouba, Panarin)

Brankári: Hellebuyck 18/22 - Šesťorkin 45/46

Anaheim - San Jose 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 22. Henrique (Comtois, T. Terry), 40. Milano (Henrique, Fowler), 61. Rakell (T. Terry, Fowler) – 8. Couture (T. Meier, Hatakka), 23. M.-É. Vlasic (Meloche)

Brankári: Stolarz 20/22 - Sawchenko 33/36

Vegas - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 27. Marchessault (R. Smith), 60. Eichel (Pacioretty, Marchessault) – 29. B. Tkachuk (Colin White, Stützle)

Brankári: Lehner 39/40 - Forsberg 40/42