Juraj Slafkovský v súboji s Joe Velenom.
Juraj Slafkovský v súboji s Joe Velenom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|10. nov 2023 o 06:35 (aktualizované 10. nov 2023 o 10:30)

Hrali aj Erik Černák a Tomáš Tatar.

NEW YORK. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský hral v nočnom zápase Montrealu na ľade Detroitu v novej formácii.

Tréner skúsil zaexperimentovať a rozdelil Nicka Suzukiho a Colea Caufielda. Slovenský mladík hral na krídle druhého útoku s Dvorakom a Caufieldom.

Odohral 13 minút a 17 sekúnd, pripísal si strelu na bránku, bodyček a tri bloky. Tréner ho na konci zápasu nenechal hrať, čo kritizovali mnohí diskutujúci.

"Spolupráca s Caufieldom a Dvorakom robila so Slafkovského sebavedomím v prvej tretine divy," pochválil ho expert Marc Dumont a povedal, že sa kouč na konci tesného stretnutia zrejme uchýlil k skúsenejším hráčom.

Habs totiž chceli minimálne udržať stav 2:2, ktorý by im zaručil predĺženie. To sa im aj podarilo a po góle Caufielda v predĺžení v presilovke vyhrali 3:2.

"Mám rád tieto situácie. Dvakrát sme viedli, chceli sme vyhrať v riadnom čase, ale som hrdý na náš tím ako sme to celé zvládli," povedal Caufield pre nhl.com.

Obranca hostí Mike Matheson zaznamenal gól a dve asistencie, Sean Monahan bodoval v siedmom zápase za sebou. Brankár Dayden Primeau chytil 27 striel a tešil sa z prvého víťazstva v profilige od 16. januára 2021.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský v súboji s Andrewom Coppom.
Slovenský hokejista Juraj Slafkovský v súboji s Andrewom Coppom. (Autor: TASR/AP)

Bedardova hviezdna noc

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave prehrala na domácom ľade proti Chicagu 3:5. O góly Bolts sa postarali Cirelli, Kučerov a Stamkos.

Slovenský bek strávil na ľadovej ploche celkovo 17 minút a 22 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely, tri bodyčeky a blok.

Hlavnou hviezdou večera sa stal Connor Bedard. Ten zaznamenal dva góly a dve asistencie a zapísal sa do histórie ako tretí najmladší hráč, ktorý v jednom zápase zaknihoval 4 body, vo veku 18 rokov a 115 dní.

Skôr sa to podarilo len Tedovi Kennedymu (18 rokov a 27 dní, pozn.) a Bepovi Guidolinovi (18 rokov a 56 dní) v roku 1944.

"Boli zápasy, keď som mal pocit, že môžem vyprodukovať viac bodov a mal som nulu. Dnes to všetko sadlo a išlo to samo. Sú aj také zápasy, samozrejme mám radosť, keď sa zapíšem do štatistík," povedal Bedard.

Kanaďan v 12 stretnutiach strelil sedem gólov a pridal štyri asistencie.

Prvý gól v NHL strelil 19-ročný obranca Kevin Korchinski, proti bývalému tímu skóroval aj veterán Corey Perry a brankár Petr Mrázek mal 30 zákrokov.

Sezónny debut pre Wrighta

Colorado Avalanche neuspelo proti Seattlu, keď o víťazstve hostí rozhodol 32 sekúnd pred koncom svojim druhým gólom v zápase Oliver Bjorkstrand.

Kraken zvierali unavenú formáciu domácich niekoľko sekúnd a napokon Bjorkstrand úspešne dorazil za chrbát Ivana Prosvetova strelu Eeliho Tolvanena.

"Ani si to poriadne nepamätám. Tolvi mal šancu, puk sa dostal ku mne a mal som odkrytú bránku. Streliť gól už bolo jednoduché," povedal hrdina duelu.

Tomáš Tatar nastúpil na krídle štvrtého útoku a strávil na ľade 10:59 minúty bez zápisu do štatistík. Slovenský útočník nebodoval v piatom zápase za sebou, v jedenástich dueloch má na konte štyri asistencie.

Colorado prehralo štvrtý z uplynulých šiestich duelov, “lavínam” nepomohli ani tri body (1+2) Nathana MacKinnona. Sezónny debut v drese Seattlu absolvovala štvorka minuloročného draftu Shane Wright.

Za necelých deväť minút zaznamenal talentovaný kanadský hokejista jednu strelu. Klub ho povolal z farmy po zranení Jordana Eberleho.

Kanadský útočník Shane Wright leží pred brankárom súpera Ivanom Prosvetovom.
Kanadský útočník Shane Wright leží pred brankárom súpera Ivanom Prosvetovom. (Autor: TASR/AP)

Edmonton je totálne z formy

Charlie Coyle strelil prvý hetrik v 798. zápase a pomohol Bostonu k víťazstvu nad New Yorkom Islanders 5:2. Tridsaťjedenročný útočník pridal aj asistenciu. Jeho prvý gól bol 150. v kariére a pripísal si aj 250. asistenciu.

"Príjemný pocit. Dostal som od chalanov skvelé pasy a zakončenia boli jednoduché. Som rád aj za míľniky, ale nesústredil som sa na to," uviedol. Hetrik zavŕšil do prázdnej bránky, keď mu radosť doprial český útočník David Pastrňák.

Nedarí sa Edmontonu, ktorý prehral na ľade San Jose 2:3. Oilers neuspeli v štvrtom stretnutí za sebou. Sharks zaznamenali druhé víťazstvo za sebou po tom, ako odštartovali sezónu jedenástimi prehrami.

V bránke žiaril Mackenzie Blackwood, ktorý chytil 39 striel. Tomáš Hertl a Fabian Zetterlund mali bilanciu 1+1, rozdielový gól strelil Filip Zadina. Brankár “olejárov” Stuart Skinner dostal tri góly z 18 striel.

NHL - základná časť - 10. november:

Boston - NY Islanders 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 15. Frederic (J. van Riemsdyk, Coyle), 27. Coyle (Zacha, Pastrňák), 44. Pastrňák (Marchand, Shattenkirk), 50. Coyle (J. van Riemsdyk, Frederic), 59. Coyle (Pastrňák, Marchand) – 18. Nelson (Dobson, Barzal), 43. Holmström (Pageau, Romanov)

Brankári: Ullmark 27/29 - Sorokin 30/34

Detroit - Montreal 2:3pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 37. Fischer (Rasmussen, Chiarot), 47. Compher – 8. Matheson (Newhook), 41. Suzuki (Matheson, Monahan), 65. Caufield (Matheson, Suzuki)

Brankári: Reimer 23/26 - Primeau 27/29

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 17 sekúnd, pripísal si strelu na bránku, bodyček a tri bloky/

NY Rangers - Minnesota 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Trocheck (Lafreniere, E. Gustafsson), 42. Lafreniere (Panarin, Trocheck), 55. Wheeler (Cuylle, Lafreniere), 59. Panarin (Trocheck, Trouba) – 33. Duhaime (Faber, Hartman)

Brankári: Domingue 25/26 - Fleury 24/27

Ottawa - Vancouver 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 19. Batherson, 31. Zub (Kelly, Highmore) – 1. Boeser (Di Giuseppe, Hronek), 3. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 39. J. Miller (Di Giuseppe, Cole), 50. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 54. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller)

Brankári: Forsberg 11/16 - DeSmith 28/30

Tampa Bay - Chicago 3:5 (2:4, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Cirelli (Hagel, Sergačov), 13. Kučerov (Jeannot, Hedman), 58. Stamkos (Cirelli, Point) – 5. Bedard (Kurashev), 17. Korchinski (Donato, Entwistle), 18. T. Johnson (Bedard), 20. Bedard, 23. Perry (Bedard, N. Foligno)

Brankári: Johansson 24/29 - Mrázek 30/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 22 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely, tri bodyčeky a blok/

Columbus - Dallas 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Jenner (J. Gaudreau, Roslovic), 9. Marčenko (Fantilli, Voronkov) – 10. Marchment (Duchene, Seguin), 31. Cr. Smith (Faksa, Lindell), 37. Duchene (Lundkvist), 44. Seguin (Lundkvist, Duchene), 58. J. Robertson (Pavelski)

Brankári: Martin 26/30 - Oettinger 27/29

Winnipeg - Nashville 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 5. Appleton (Lowry, Niederreiter), 22. Connor (Scheifele, Iafallo), 24. Connor (Scheifele, DeMelo), 31. Perfetti (Scheifele, Connor), 53. Dillon (DeMelo, M. Barron), 57. Connor (Iafallo, Scheifele) – 7. F. Forsberg (Nyquist), 33. F. Forsberg (Barrie), 57. Tomasino (Barrie, Del Gaizo)

Brankári: Brossoit 20/23 - Saros 31/36

St. Louis - Arizona 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Sundqvist (Vrána, Blais), 26. Thomas (Bučnevič, Krug) – 16. Crouse (Keller, Schmaltz)

Brankári: Hofer 19/20 - Vejmelka 31/33

Colorado - Seattle 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 25. Byram (MacKinnon, Lehkonen), 36. MacKinnon (Makar, Rantanen), 53. Ničuškin (Toews, MacKinnon) – 19. Schwartz (Kartye, Dunn), 25. Bjorkstrand (Oleksiak, Larsson), 32. Beniers (Dunn, Schwartz), 60. Bjorkstrand (Tolvanen, Larsson)

Brankári: Prosvetov 19/23 - Grubauer 23/26

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 59 sekúnd/

Los Angeles - Pittsburgh 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 15. Grundström (Kopitar, M. Roy), 30. Kempe (M. Anderson, Byfield), 47. Fiala (Dubois, Spence) – 8. Crosby, 39. Eller, 41. Guentzel (Crosby, E. Karlsson), 64. Rust (Malkin)

Brankári: Copley 16/20 - Hellberg 33/36

San Jose - Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 19. Zetterlund (Hertl, Eklund), 30. Hertl (Zetterlund, Ochoťuk), 42. Zadina (Sturm, Carpenter) – 22. Nurse (Draisaitl, Foegele), 58. Nugent-Hopkins (Bouchard, Ekholm)

Brankári: Blackwood 39/41 - Skinner 15/18