Tomáš Tatar oslavuje gól.
Tomáš Tatar oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|24. dec 2023 o 06:52 (aktualizované 24. dec 2023 o 07:35)

Bodoval aj Adam Ružička.

NEW YORK. Tomášovi Tatarovi sa v novom pôsobisku darí, v štyroch zápasoch za Seattle zaznamenal už štyri body. V noci proti Anaheimu strelil gól a pridal asistenciu, čím pomohol celku k výhre 3:2.

Okrem toho mal dva plusové body, tri hity a jednu strelu, odohral 14 minút a 32 sekúnd.

Tatar v prvej tretine asistoval na gól, ktorý poslal jeho tím do vedenia 2:0. S pukom vošiel do pásma a našiel Beniersa, ktorý puk krásne naservíroval Vinceovi Dunnovi.

V tretej tretine sa práve Tatar stal hrdinom a strelil víťazný gól. Po vstupe do pásma korčuľoval s pukom a trpezlivo sa približoval k bráne, nakoniec to zavesil bekhendom a prekonal brankára.

"Je skvelé dostávať také príležitosti, hokej je opäť zábava," povedal Tatar. "Vyzerá to, že ja, Matty (Beniers) a (Jordan Eberle) si budujeme chémiu a na ľade sa spolu bavíme."

Slovák sa tak v noci tešil z trinásteho bodu v sezóne. Na pomyselnom tróne produktivity Slovákov tak opäť predbehol Juraja Slafkovského.

Okrem Tatara bodoval aj útočník Calgary Adam Ružička. V dueli proti Calgary proti Los Angeles asistoval na gól Colemana, ktorý v presilovke dorážal strelu Slováka.

Okrem asistencie mal Ružička mínusový bod a strelu na bránu, odohral 10 minút a 48 sekúnd. Jeho krajan Martin Pospíšil strávil na ľade presne o minútu menej, nebodoval, mal dve trestné minúty, hit a strelu. Flames podľahli "kráľom" 3:5.

Obrancovia Martin Fehérváry a Erik Černák sa stretli vo vzájomnom zápase. Obaja patrili k lídrom v počte odohraných minút.

Zadák Washingtonu bol na ľade 22 minút a 11 sekúnd, zaznamenal päť hitov a jednu strelu. Jeho krajan zaznamenal plusový bod, tri hity a jednu strelu, pričom odohral 23 minút a 40 sekúnd.

Práve Černák sa napokon tešil z víťazstva, Tampa Bay vyhrala 2:1 po samostatných nájazdoch.

Šimon Nemec odohral svoj jedenásty duel v profilige. Pri výhre New Jersey nad Detroitom 3:2 sa do kanadského bodovania nezapísal. Trikrát vystrelil na bránu a odohral 20 minút a 54 sekúnd.

+14

Zápas Nashvillu proti Dallasu priniesol zaujímavé vyvrcholenie. Ešte trinásť sekúnd do konca tretej tretiny viedli Preds 2:1, ale nakoniec prehrali 2:3. "Hviezdy" zásluhou Smitha vyrovnali v čase 59:47 a v čase 59:56 strelil obranca Hakanpää víťazný gól.

Dallas Stars sa tak stali vôbec prvým tímom v histórii NHL, ktorý otočil priebeh stretnutia počas posledných pätnástich sekúnd tretej tretiny.

O obrat na konci zápasu sa postarali aj hráči St. Louis. Práve oni ešte v 47. minúte stretnutia proti Chicagu prehrávali 2:5, avšak nakoniec strelili päť gólov a radovali sa z výhry 7:5.

Marc-André Fleury si v zápase proti Bostonu pripísal 19 zákrokov a vychytal výhru Minnesoty 3:2. Pripísal si tak už 550. víťazstvo v kariére. V historickom poradí brankárov je na treťom mieste, už len o jedno za Patrickom Royom.

Darilo sa aj útočníkovi Toronta Austonovi Matthewsovi. Pri výhre nad Columbusom 4:1 strelil dva góly a hrá vo vynikajúcej forme.

V 30 zápasoch strelil už 28 gólov a je lídrom strelcov celej NHL. Stal sa prvým hráčom od sezóny 1996/97, ktorý sa v prvých 30 stretnutiach presadil viac ako 27-krát. Predtým to dokázal Jaromír Jágr, ktorý ich vsietil 30.

NHL - základná časť - 24. december:

Nashville – Dallas 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Góly: 21. McCarron (McDonagh, Tomasino), 27. Sissons (Nyquist, O'Reilly) – 49. Dadonov (Lindell, Hintz), 60. Cr. Smith (J. Robertson, Pavelski), 60. Hakanpää

Florida – Vegas 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 29. Bennett (Verhaeghe), 36. Forsling (Rodrigues, Barkov), 47. Verhaeghe (Montour, Barkov), 49. Reinhart (Barkov, M. Tkachuk) – 22. Stone (Barbašev), 40. Dorofejev (B. Hutton, Kolesar)

Columbus - Toronto 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 21. Danforth (J. Gaudreau, Fantilli) – 9. Matthews (Marner), 23. Tavares (Brodie, W. Nylander), 29. Matthews (Marner, W. Nylander), 52. W. Nylander (Matthews, McCabe)

Minnesota - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 26. Eriksson Ek, 28. Kaprizov (Goligoski, Eriksson Ek), 44. M. Foligno (Maroon, F. Gaudreau) – 3. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 54. Geekie (Heinen, Frederic)

New Jersey - Detroit 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 12. Meier, 43. Meier, 53. Toffoli (Bratt, J. Hughes) – 5. P. Kane (DeBrincat, Seider), 31. Gostisbehere (Sprong, Fischer)

/Šimon Nemec (New Jersey) nebodoval, trikrát vystrelil na bránu a odohral 20 minút a 54 sekúnd/

Ottawa - Pittsburgh 5:4pp (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 12. Chychrun (Giroux, Norris), 16. Norris (B. Tkachuk, Brännström), 23. B. Tkachuk (Giroux, Chychrun), 28. Brännström (B. Tkachuk, Sanderson), 62. Stützle (Batherson) – 15. Eller (R. Smith, Letang), 25. Rakell (Crosby, R. Smith), 42. D. O'Connor (M. Pettersson, Letang), 58. Letang (M. Pettersson, Malkin)

Washington - Tampa Bay 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 23. Mantha (Jensen, Protas) – 8. Glendening (Hedman), rozh. náj. Hedman

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, pripísal si päť hitov a jednu strelu, odohral 22:11 min./

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, zaznamenal plusový bod, tri hity a jednu strelu, odohral 23 minút a 40 sekúnd/

Carolina - NY Islanders 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Góly: 13. Teräväinen (Jarvis, Orlov), 21. S. Aho II (Bunting, Svečnikov), 42. Slavin (Nečas, Svečnikov), 50. Noesen (Nečas, Skjei) – 12. S. Aho I (Palmieri, Nelson), 15. Nelson (Reilly, Palmieri), 19. Horvat (Barzal, Lee), 35. Reilly (Barzal, Lee), 44. Lee (Dobson, Horvat)

NY Rangers - Buffalo 4:3pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 8. R. Lindgren (Brodzinski, Bonino), 16. Panarin (Zibanejad), 28. Zibanejad (Kreider, Wheeler), 63. Kreider (Zibanejad, Fox) – 17. Dahlin (Greenway), 22. Quinn (Cozens, Peterka), 47. Mittelstadt (Greenway)

Anaheim - Seattle 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 27. Vatrano, 55. Zegras (Mintjukov, Terry) – 14. Bjorkstrand (McCann, Dunn), 17. Dunn (Beniers, Tatar), 49. Tatar (Dunn, Beniers)

/Tomáš Tatar (Seattle) strelil gól a pripísal si asistenciu, mal pri tom dva plusové body, tri hity a jednu strelu, odohral 14 minút a 32 sekúnd/

St. Louis - Chicago 7:5 (1:2, 1:2, 5:1)

Góly: 4. Thomas (Bučnevič), 34. Parayko (MacEachern), 48. Saad (Hayes, Perunovich), 51. Neighbours (Faulk, Hayes), 52. Kyrou (Thomas, Bučnevič), 58. Faulk (Krug), 59. Kyrou – 4. Bedard (Kurashev, I. Phillips), 5. Beauvillier (Tinordi, T. Raddysh), 21. N. Foligno (Kurashev, T. Raddysh), 36. Dickinson (T. Raddysh, Tinordi), 46. N. Foligno (Tinordi)

Colorado - Arizona 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 9. Byram (Colton), 22. Ničuškin (MacKinnon, Toews), 34. Manson (F. Olofsson, L. O'Connor), 40. F. Olofsson (Cogliano, L. O'Connor) – 57. Kerfoot (Carcone, Durzi)

Los Angeles - Calgary 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 2. Byfield (Doughty, Kopitar), 16. Dubois (Spence, Danault), 27. Laferriere (Doughty, M. Anderson), 30. Moore (M. Roy), 59. Byfield (Kempe, Kopitar) – 3. R. Andersson (Backlund, Mangiapane), 25. Coleman (Šarangovič), 48. Coleman (Ružička, Weegar)

/Adam Ružička (Calgary) si pripísal asistenciu, mínusový bod a strelu na bránu, odohral 10:48 min./

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, mal dve trestné minúty, hit a strelu, na ľade strávil 9 minút a 48 sekúnd/

Vancouver - San Jose 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)

Góly: 2. Kuzmenko (Michejev, E. Pettersson), 7. Kuzmenko (J. Miller, E. Pettersson), 27. Aman (Blueger), 29. Lafferty (Cole, Garland), 40. Joshua (Garland, Blueger), 56. P. Suter (Q. Hughes, J. Miller), 60. Q. Hughes – 14. Granlund (Duclair, Ferraro), 17. Hertl (Zadina, Ferraro), 32. Zetterlund (Ferraro, Granlund), 54. MacDonald (Zadina, Rutta)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:,

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Hokej je opäť zábava, hovorí Tatar. Výhru Seattlu zariadil krásnym gólom