Fehérváry oslávil dôležitú výhru, McDavid odohral 500. zápas v NHL

Connor McDavid.
Connor McDavid. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|8. nov 2022 o 06:39

Martin Fehérváry nebodoval, ale vyhral.

NEW YORK. Jediným Slovákom v nočných stretnutiach severoamerickej NHL bol Martin Fehérváry. Slovenský zadák odohral pri výhre jeho Washingtonu 5:4 nad Edmontonom 22 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok.

Gólovo sa spomedzi jeho spoluhráčov presadili dvakrát Kuznecov, dvakrát Strome a raz Ovečkin. Išlo o dôležité víťazstvo, prvé po štyroch porážkach.

Dva body zaknihoval Connor McDavid. Ten hral päťstý zápas v kariére, za poltisícku duelov stihol 722 bodov. Spomedzi aktívnych hráčov nemal viac nikto, najviac sa mu priblížil Sidney Crosby so 706 bodmi.

V celej histórii mali viac po 500 zápasoch iba Wayne Gretzky (1186), Mario Lemieux (971), Peter Šťastný (759), Mike Bossy (757) a Jari Kurri (730).

Boston Bruins potvrdili výbornú fazónu a zdolali trápiacich sa St. Louis Blues 3:1. Na ich domácom ľade mali premiéru Reverse Retro dresy s logom, ktoré aj klub označuje ako "Macko Pu".

New York Islanders po dramatickom priebehu porazili na domácom ľade Calgary Flames. Zásluhou gólov Aha, Leeho, Palmieriho a Dobsona zvíťazili 4:3 po predĺžení.

NHL - základná časť - 7. november:

NY Islanders - Calgary 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 13. Aho (Barzal, Bailey), 51. Lee (Nelson, Barzal), 52. Palmieri, 64. Dobson (Barzal, Pageau) – 12. Backlund (Huberdeau, Mackey), 17. E. Lindholm (Hanifin, Toffoli), 35. Backlund (Zadorov)

Brankári: Sorokin 43/46 - Markström 28/32

Boston - St. Louis 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 14. DeBrusk (Pastrňák, Marchand), 53. Bergeron (Marchand, Krejčí), 57. Frederic – 32. B. Schenn (Kyrou, Krug)

Brankári: Ullmark 25/26 - Binnington 34/37

Washington - Edmonton 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)

Góly: 19. D. Strome, 21. D. Strome (Kuznecov, E. Gustafsson), 33. Kuznecov (D. Strome, E. Gustafsson), 35. Ovečkin (E. Gustafsson, Kuznecov), 59. Kuznecov (Ovečkin) – 29. McDavid (Draisaitl, Barrie), 35. Nugent-Hopkins (Hyman), 43. Draisaitl (Hyman, E. Kane), 59. Nugent-Hopkins (Nurse, McDavid)

Brankári: Lindgren 25/29 - Skinner 26/31

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry oslávil dôležitú výhru, McDavid odohral 500. zápas v NHL