Oh my Hockey|22. okt 2024 o 06:45

Slovenský zadák nebodoval.

NHL - základná časť

Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Góly: 4. Nylander (Domi), 22. Matthews (Marner, Nylander), 28. Nylander (McMann), 30. Pacioretty (Tavares, Timmins), 35. Knies (Marner) – 16. Paul (Hedman, Chaffee), 55. Point (Kučerov, Hedman)

Brankári: Stolarz 32/34 - Vasilevskij 10/14, Johansson 14/15

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 26 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, bodyček a blok/

TORONTO. V noci na utorok sa v NHL odohral jediný zápas. Toronto hostilo Tampu Bay aj s Erikom Černákom v zostave.

Slovenský zadák odohral 18 minút a 26 sekúnd. Do bodovania sa nezapísal. Zaznamenal mínusový bod, bodyček a blok.

Na konci zápasu sa dostal do potýčky, v ktorej zápasil so Simonom Benoitom.

"Bleskom" zápas nevyšiel, predovšetkým jeho druhá tretina. Po góle Paciorettyho na 4:1 musel bránku opustiť Andrej Vasilevskij a prenechať svoje miesto Jonasovi Johanssonovi, ktorý však už nemohol zabrániť prehre 2:5.

Ich náprotivkovi sa zápas podaril. Anthony Stolarz pochytal 32 striel, jeden puk si našiel až na bránkovej čiare.

Posledný gól "javorových listov" strelil Matthew Knies, syn Slovákov. Presadil sa i Auston Matthews, a to v treťom zápase po sebe. Dva góly strelil William Nylander. Za Tampu Bay skórovali Nick Paul a Brayden Point.

"Myslím si, že sme z toho vyšli celkom dobre. V prvej tretine bola Tampa celkom dobrá, ale potom sme hrali rýchlo a dostali sme sa do prečíslení, takže to otvorilo hru. Mali sme skvelé oslabenia a výborný výkon podal Stolarz," citovala Nylandera oficiálna stránka NHL.

Americký brankár dosiahol úspešnosť 94,1 percenta, vyššiu mal v tejto sezóne len v úvodnom zápase proti Montrealu (0:1) a v priebehu piatich stretnutí ešte neklesol pod 91 percent.

"Chce to len každodennú rutinu. Pracujem s trénerom brankárov Curtisom Sanfordom – trénujem, regenerujem, starám sa o svoje telo a snažím sa vyťažiť maximum z tejto príležitosti," zhodnotil Stolarz, ktorý ustál aj oslabenie o dvoch hráčov.

Oba tímy čakali dva zápasy v priebehu dvoch dní, už v noci na stredu hrá Tampa na ľade New Jersey a Toronto v Columbuse.

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Černák ako zápasník. Tampa Bay prehrala, brankár Toronta čaroval