Hokejisti Utahu sa radujú z prvého gólu v histórii klubu.
Hokejisti Utahu sa radujú z prvého gólu v histórii klubu. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|9. okt 2024 o 06:54

Florida Panthers vyvesili banner pre víťaza Stanley Cupu.

NEW YORK. So spoluhráčmi sa vydali do ostrého protiútoku. Vymysleli to kombinačne a keď si Dylan Guenther nakorčuľoval na vrchol kruhu na vhadzovanie a dostal prihrávku, vypálil jedovku z prvej.

Tak padol prvý gól v histórii Utahu, nového klubu NHL.

Potom sa k nemu druhým gólom pridal kapitán Clayton Keller. Gól v historicky prvom zápase nového klubu strelil ako prvý kapitán, ktorému sa podarilo čosi také, od Kellyho Buchbergera, strelca prvého gólu Atlanty Thrashers v roku 1999.

Aréna burácala, fanúšikovia mávali šatkami. A dôvod na úsmev mali i naďalej. Nováčik ligy totiž zdolal v historicky prvom zápase Chicago 5:2 bez toho, aby čo i len raz prehrával.

"Je to krásne. Atmosféra v aréne bola výnimočná. Uchvátilo ma hrať pred takýmito fanúšikmi," povedal strelec otváracieho gólu, ktorý neskôr strelil druhý do prázdnej bránky.

"Hrali sme dobre od začiatku. Keď sme sa oťukali, začali sme hrať náš hokej," zhodnotil po ňom kapitán Keller.

Najlepší nováčik minulej sezóny Connor Bedard z Chicaga vstúpil do sezóny s dvomi asistenciami pri góloch Teräväinena a Foligna. Skúsil aj tzv. Michigan, no neuspel.

Pripomenuli si Stanley Cup

Florida Panthers začali cestu za obhajobou víťazstvom v náročnom zápase. V desaťgólovej prestrelke si poradili s Bostonom.

Na výhre 6:4 mala najväčší podiel prvá tretina. "Panteri" ju gólmi Bennetta, Luostarinena a Reinharta vyhrali 4:1 a potom si kontrolovali priebeh duelu.

Za Boston sa presadili českí útočníci Pavel Zacha a David Pastrňák.

Pred zápasom namotivoval Cats slávnostný ceremoniál. Pod strop arény vyvesili banner pre víťaza Stanley Cupu.

Prvá trénerka v histórii

Hokejisti St. Louis Blues prehrávali na ľade Seattlu v 23. minúte 0:2. Kraken ich však rýchlym nástupom do druhej dvadsaťminútovky nezlomili.

"Bluesmani" vyhrali 3:2 vďaka bleskurýchlemu obratu. V čase 33:42 využil presilovku Kyrou a v 36. minúte v rozmedzí 20 sekúnd skórovali Broberg a znova Kyrou.

Na lavičke Kraken stála trénerská priekopníčka Jessica Campbellová. Tím viedol novopečený kapitán Jordan Eberle.

Išlo o prvý zápas NHL v sezóne 2024/25 hraný na území Severnej Ameriky.

NHL - základná časť - 9. október

Seattle - St. Louis 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Góly: 21. Dunn (Eberle), 23. Tolvanen (R. Evans, Tolvanen) – 34. Kyrou (R. Thomas, Faulk), 36. Broberg, 36. Kyrou (Texier)

Brankári: Grubauer 22/25 - Binnington 30/32

Florida - Boston 6:4 (4:1, 1:1, 1:2)

Góly: 7. Bennett (Rodrigues), 8. Luostarinen (Lundell, Reinhart), 19. Reinhart (Barkov), 20. Bennett (Greer), 30. Gadjovich (J. Boqvist, Balinskis), 47. Rodrigues (M. Tkachuk, Ekblad) – 16. Zacha (E. Lindholm, Peeke), 33. McAvoy (Beecher, H. Lindholm), 57. Frederic (Brazeau), 59. Pastrňák (McAvoy)

Brankári: Bobrovskij 24/28 - Korpisalo 29/35

Utah - Chicago 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Guenther (L. Cooley, Kesselring), 14. Keller (Schmaltz), 29. Hayton (Sergačov, Schmaltz), 60. Guenther, 60. Crouse (Cole) – 35. Teräväinen (Bedard), 45. N. Foligno (A. Vlasic, Bedard)

Brankári: Ingram 26/28 - Mrázek 21/24

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Kapitán odštartoval históriu. Utah vyhral svoj prvý zápas v dejinách