Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. okt 2024 o 06:30 (aktualizované 25. okt 2024 o 07:38)

Slovákov sa týkali zmeny v zostavách.

NEW YORK. Jediným bodujúcim Slovákom v noci na piatok bol obranca Erik Černák. Dopomohol k jednému z dvoch gólov Tampy Bay, ktorá však neuspela s Minnesotou.

Zadák si pripísal asistenciu v oslabení. Rozohral akciu, ktorú ukážkovo zakončili kombináciou Anthony Cirelli a Brandon Hagel.

Černák na ľade strávil 21 minút a 11 sekúnd. Zaznamenal mínusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok.

Z ostatných tímov však nejdú o Slovákoch také pozitívne správy.

Tomáš Tatar nastúpil len vo štvrtom útoku New Jersey pri prehre 3:5 na ľade Detroitu. Odohral 11 minút a 17 sekúnd, pripísal si mínusku, bodyček a blok.

Do zostavy "diablov" sa vrátili Luke Hughes a Brett Pesce. Vytlačili z nej Šimona Nemca, ktorý bol zdravým náhradníkom.

Hughes a Pesce utvorili tretí obranný pár. Prvý menovaný si zapísal aj prvý bod v sezóne za asistenciu. Obaja ukončili duel s mínuskou.

Preradenie v zostave sa týkalo aj Martina Pospíšila. Nastúpil na krídle prvého útoku s Nazemom Kadrim a Andrejom Kuzmenkom.

Natiahol si šnúru zápasov bez bodu na štyri. Počas 16 minút a 29 sekúnd si pripísal dve mínusky, tri strelecké pokusy, tri bodyčeky a blok.

Flames podľahli Caroline 2:4.

NHL - 25. október

Boston - Dallas 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 12. Pastrňák (Poitras), 31. Brazeau (Frederic, M. Geekie) – 17. Duchene (Seguin, Harley), 21. J. Robertson (Benn, Heiskanen), 25. Stankoven (Duchene, Marchment), 29. Seguin (Marchment, Duchene), 58. Hintz (Seguin)

Brankári: Swayman 27/31 - DeSmith 25/27

Detroit - New Jersey 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Góly: 19. Fischer (Copp), 19. DeBrincat, 50. Larkin (Kane, Raymond), 57. Kane (Raymond, DeBrincat), 60. Rasmussen (Edvinsson) – 13. Hischier (Bratt), 25. Haula (Meier, L. Hughes), 52. Hischier (J. Hughes, Hamilton)

Brankári: Talbot 37/40 - Markström 15/19

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 11 minút a 17 sekúnd, pripísal si mínusku, bodyček a blok/

NY Rangers - Florida 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Lafrenière (Fox) – 1. Lundell (Reinhart, Luostarinen), 3. Verhaeghe (Forsling), 27. Bennett (Mikkola, Kulikov)

Brankári: Šesťorkin 26/29 - Bobrovskij 24/25

Tampa Bay - Minnesota 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 29. Hagel (Cirelli, Černák), 32. Kučerov (Paul, Perbix) – 7. Kaprizov (Rossi, Brodin), 39. Eriksson Ek (Bogosian, Boldy), 41. Boldy (Zuccarello, Kaprizov), 60. Kaprizov (Lauko, Middleton)

Brankári: Vasilevskij 14/17 - Fleury 23/25

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 11 sekúnd, zaznamenal asistenciu, mínusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránku, dva bodyčeky a blok/

Toronto - St. Louis 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 27. Ekman-Larsson (Rielly, Tavares) – 5. Broberg (Kyrou, Bučnevič), 11. Holloway (Saad), 28. Texier (Kyrou, Bučnevič), 44. Neighbours (B. Schenn), 57. Holloway (Faulk)

Brankári: Woll 22/26 - Binnington 40/41

Calgary - Carolina 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 34. Bean (Zary, Backlund), 54. Huberdeau (Andersson, Kirkland) – 13. Jarvis (Sebastian Aho, Nečas), 21. Roslovic (Burns), 22. Nečas (Gostisbehere, Kotkaniemi), 59. Robinson (Kočetkov)

Brankári: Vladař 39/42 - Kočetkov 29/31

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 16 minút a 29 sekúnd, pripísal si dve mínusky, tri strelecké pokusy, tri bodyčeky a blok/

Utah - Colorado 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 56. Crouse (Maccelli, Cole) – 10. Colton (Rantanen, Mittelstadt), 19. Makar, 35. Mittelstadt (Malinski, de Haan), 38. Ivan (MacKinnon, Mittelstadt), 57. Kiviranta

Brankári: Vejmelka 21/26 - Annunen 24/25

Seattle - Winnipeg 3:4 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 12. Beniers, 52. Eberle (McCann, Beniers), 57. Beniers (Montour, McCann) - 24. Niederreiter (Appleton, Lowry), 36. Vilardi (Scheifele, Connor), 45. Niederreiter (Perfetti, Pionk), 62. Ehlers (Connor, Scheifele)

Brankári: Daccord 32/36 - Hellebuyck 29/32

Los Angeles - San Jose 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Spence (Moore, Danault), 9. Foegele (Laferriere), 12. Foegele (Laferriere, Clarke) - 31. Granlund (Thompson, Wennberg) 60. Granlund (Thompson, Wennberg)

Brankári: Ritttich 24/26 - Blackwood 27/30

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Černák asistoval pri nádhernom góle v oslabení. Nemec nehral, Pospíšila preradili