Sergej Bobrovskij.
Sergej Bobrovskij. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|14. jún 2024 o 06:40

Z 86 striel vo finále chytil 82.

EDMONTON. Florida Panthers vedú vo finálovej sérii nad Edmontonom už 3:0 na zápasy. Veľký podiel na tom má brankár Sergej Bobrovskij.

V prvom i v druhom dueli bol famózny, za jeho chrbát prešiel len jeden puk. Podržal však aj v treťom, keď Cats zvíťazili 4:3.

Mal podstatne viac práce ako jeho náprotivok Stuart Skinner. Zastavil 32 projektilov od McDavida a spol.

Najdôležitejšie zákroky predviedol v treťom dejstve. Oilers zapli na plné obrátky a znížili z 1:4 na 3:4.

Vtedy prišli chvíle ruského veterána. Zhruba štyri minúty pred koncom betónom vychytal Ryana McLeoda, ktorý sa po prihrávke Connora McDavida ocitol v čistej šanci pred ním.

Potvrdil úchvatnú formu. Z 86 striel Oilers v doterajšom priebehu finále chytil 82. Má 95,3-percentnú úspešnosť a pred sebou výzvu zažiariť aj vo štvrtom stretnutí a po prvýkrát pozdvihnúť nad hlavu Stanley Cup.

"Snažíme sa žiť v prítomnom momente. Nerozmýšľame príliš dopredu. Užívame si, kde sme teraz," vyhlásil po tretej výhre.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Bobrovskij opäť čaroval. Floride zachránil výhru v posledných minútach