Parádne predĺženie v Anaheime. Najprv neskutočný zákrok, potom nádherný gól

Hráči Anaheimu Ducks.
Hráči Anaheimu Ducks. (Autor: Twitter / Anaheim Ducks)
Oh my Hockey|31. okt 2022 o 06:54

Anaheim Ducks zdolali Toronto Maple Leafs.

ANAHEIM. Hokejisti Anaheimu Ducks vyhrali po dlhej kríze. Po siedmich porážkach zdolali Toronto.

Na domácom ľade vyhrali 4:3 po predĺžení. Strelcami z ich radov boli Silfverberg, Kulikov a dvojgólový Zegras.

Posledný menovaný rozhodol aj oku lahodiace predĺženie. Trvalo len niečo vyše dvoch minút, no za ten čas si diváci vychutnali okrem gólu aj skvelý zákrok.

Tým zobral víťazný zásah z hokejky Mitchovi Marnerovi brankár Ducks John Gibson. Marner dostal výbornú prihrávku pred bránku, našiel ho Auston Matthews.

Situáciu sa rozhodol riešiť technicky. Brankára sa pokúsil prekonať blafákom. Gibson ho však najprv výborne pribrzdil nohou a sťažil mu streleckú príležitosť. Potom si lapačkou poradil s jeho strelou po ľade.

Nasledoval hvizd rozhodcu a buly v obrannom pásme. Vhadzovanie vyhral center "káčerov" Ryan Strome a posunul puk na Trevora Zegrasa.

Mladý útočník sa rútil smerom na súperovho brankára od vlastného obranného pásma. Spolu s ním korčuľoval obranca Cam Fowler.

Zegras, tiesnený obrancom, napokon strieľal sám. Urobil dobre, keďže puk poslal nechytateľne ponad rameno brankára Källgrena.

Pavol Regenda opäť nehral. Zdravým náhradníkom bol už v treťom dueli po sebe.

Domov»Hokej»NHL»Parádne predĺženie v Anaheime. Najprv neskutočný zákrok, potom nádherný gól