Nitra zdolala rakúskeho súpera, v závere sa blysol Holešinský

Nitriansky útočník Adrián Holešinský v zápase proti Villachu.
Nitriansky útočník Adrián Holešinský v zápase proti Villachu. (Autor: TASR)
Sportnet|24. aug 2021 o 21:26

Z víťazstva sa tešili aj Trenčania.

BRATISLAVA. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v utorkovom prípravnom zápase nad Vsetínom 2:1. Po prvej tretine síce s účastníkom druhej najvyššej českej súťaže tesne prehrávali, ale v prostrednej časti skóre otočili.

V 26. minúte vyrovnal skóre obranca Tomáš Starosta a o päť minút neskôr strelil víťazný gól navrátilec v trenčianskom drese Radoslav Tybor.

Okrem Trenčína sa v akcii predstavili aj hráči Nitry. Pod Zoborom zviedli dramatický súboj s rakúskym Villachom a napokon zvíťazili 5:4 po predĺžení.

Hrdinom zápasu bol slovenský reprezentant Adrián Holešinský, ktorý v čase 59:32 min vyrovnal a sekundu pred koncom predĺženia využil presilovú hru.

Prípravné zápasy:

Dukla Trenčín - HC Vsetín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 26. Starosta, 31. Tybor - 7. Majdán

HK Nitra - EC Villacher SV 5:4 pp (0:1, 1:2, 3:1 - 1:0)

Góly: 34. Buček, 45. Tvrdoň, 48. Varga, 60. Holešinský, 65. Holešinský – 7. Maxa, 32. Karlsson, 33. Karlsson, 49. Fraser

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitra zdolala rakúskeho súpera, v závere sa blysol Holešinský