Košice deklasovali súpera, radosť hráčov Slovana bola predčasná

Na snímke Miroslav Pupák (Nitra) a vpravo Milan Kytnár.
Na snímke Miroslav Pupák (Nitra) a vpravo Milan Kytnár. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|7. nov 2021 o 17:52 (aktualizované 8. nov 2021 o 00:30)

Liptovský Mikuláš prehral piaty raz v sérii.

BRATISLAVA. Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš podľahli v nedeľnom zápase 15. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice vysoko 1:6.

Po piatej prehre za sebou sa prepadli na posledné 12. miesto v tabuľke. Naopak, Košičania sa po dvoch neúspechoch dočkali víťazstva.

Zhodne dvoma gólmi sa na ňom podieľali český útočník Pavel Klhůfek (2+1) a kanadský obranca Kevin Tansey (2+0), Michal Chovan si pripísal štyri asistencie.

K výborným výkonom sa rozohral Prešov, ktorý vyhral piaty zápas v sérii. Na domácom ľade zdolal Nové Zámky 6:3. Zaujímavosťou je, že v drese domáceho tímu sa strelecky presadilo šesť rôznych strelcov.

Gólovo bohatý duel sa odohral pod Pustým hradom. V súboji medzi Zvolenom a Michalovcami padlo tiež deväť gólov. Domáci skórovali v záverečnej tretine až štyrikrát, ale ani to im nestačilo. Východniarom podľahli 4:5.

Druhú domácu prehru v tomto týždni utrpel bratislavský Slovan, ktorý podľahol doma Nitre 3:4. V samotnom závere sa síce tešil z vyrovnávajúceho gólu Harrisa, ale napokon sa ukázalo, že ten padol tesne po záverečnom klaksóne.

Tipos extraliga - 15. kolo:

Liptovský Mikuláš - Košice 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Góly: 44. Kriška (Uhrík, Ilenčík) - 9. Pereskokov (Chovan, Lapšanský), 11. Klhůfek (Chovan, Pereskokov), 22. Tansey (Paršin, Klhůfek), 31. Tansey (Paršin, Chovan), 36. Slovák (Milý), 54. Klhůfek (Chovan).

Rozhodovali: Goga, Novák - Kacej, Frimmel, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, 750 divákov.

Liptovský Mikuláš: Vošvrda - Ventelä, Droppa, Ilenčík, Mezovský, Kurali, Nemec, Haluška, Krempaský - Kriška, Hovorka, Obdržálek - Michalík, Petráš, Jurík - Dunčko, Urban, Uhrík - Matúš Paločko, Walega, Chuvilov

Košice: Riečický - Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko - McPherson, Slovák, Bartánus - Paršin, Chovan, Pereskokov - Rogoň, Klhůfek, Lapšanský - Jokeľ, Havrila, Milý

Hlasy po zápase:

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: "Veľmi ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas, pretože nám absolútne nevyšiel. Začali sme veľmi dobre, prvých deväť minút nám celkom vyšlo. Paradoxne sa všetko zlomilo počas našej presilovky, v ktorej sme chybou nášho hráča počas striedania išli do oslabenia a potom sme spravili zbytočný faul. Inkasovali sme dva góly, ktoré v podstate rozhodli.

Neskôr musel odstúpiť Marek Hovorka a to bolo priveľké sústo proti Košiciam na to, aby sme dosiahli dobrý výsledok. Zaostávali sme v korčuľovaní aj v osobných súbojoch a prejavilo sa to aj na výsledku. Kalich horkosti sme si vypili do dna, prestávka nám príde vhod. Ukázalo sa, že šesť hráčov, ktorí nám chýbajú, je veľa. Verím, že nám prestávka pomôže a že sa v nej dobre pripravíme na ďalšiu časť sezóny."

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: "Domáci tím mal dobrý štart do zápasu, dostal sa do dvoch presiloviek, no my sme ukázali, že ich vieme ubrániť. Kľúčom k úspechu v dnešnom zápase bol koncentrovaný výkon po celých 60 minút. Som šťastný za toto víťazstvo a mám radosť, že sme sa pred prestávkou víťazne naladili."

Zvolen - Michalovce 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)

Góly: 50. Puliš (Leskinen, Roy), 51. Török, 53. Djakov (Krieger, Puliš), 60. Kotvan (Krieger, Puliš) - 15. Pavlin (Erkinjuntti, Cameranesi), 17. Kukuča, 27. Cameranesi (Pavlin, Erkinjuntti), 41. Mráz (Cameranesi), 58. Regenda (Pavlin, Erkinjuntti).

Rozhodovali: Snášel, Jobbágy - Janiga, Beniač, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 891 divákov

Zvolen: Rahm - Hain, Kotvan, Roy, Djakov, Kubka, Hraško - Jedlička, Viedenský, Zuzin - Krieger, Puliš, Leskinen - Stupka, J. Mikúš, Török - Saracino, Marcinek, Csányi - Babeliak

Michalovce: Williams - Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda, Stripai - Regenda, Cameranesi, Keränen - Kukuča, Galamboš, Fournier - Žitný, Erkinjuntti, Mráz - Hájnik, Lačný, Chalupa

Prešov - Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 15. Welychka (Čacho, Bakala), 16. Miškuf (Růžička, Sýkora), 22. Klíma, 37. V. Fekiač (Nauš, Bača), 49. Zagrapan (Růžička, Michnáč), 60. Sýkora (Růžička) - 19. Farley (Šiška, Jackson), 25. Števuliak (Langkow, Klempa), 54. Ondrušek (Varga, Langkow).

Rozhodovali: T. Orolin, Korba - Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 992 divákov

Prešov: Bespalov - Bakala, Rajnoha, Růžička, Rais, Turan, Jendroľ, Bača - Charbonneau, Čacho, Welychka - Sýkora, Vas, Michnáč - Nauš, Zagrapan, Lalík - Šimun, V. Fekiač, Klíma - Miškuf

Nové Zámky: Lackovič - Hatala, Bull, Knižka, Reini, Ligas, Roman - Jackson, Šiška, Farley - Števuliak, Langkow, Klempa - Varga, Fetkovič, Barto

Slovan Bratislava - Nitra 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 29. Zigo (Beňo), 40. Maier (Zigo, Kytnár), 43. Takáč (MacKenzie, Jääskeläinen) - 28. Raskob (Švarný, Tvrdoň), 33. Bajtek (Holešinský, Rockwood), 39. Buček, 53. Varga (Sýkora).

Rozhodovali: Štefik, Adamec - Durmis, Valo, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2543 divákov.

Slovan: Windsor - MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Beňo, Štajnoch, Maier, Valach - Jääskeläinen, Harris, Takáč - Sukeľ, Rapuzzi, Yogan - Matoušek, Bezák, Zigo - Preisinger, Kytnár, Lukošík

Nitra: Honzík - Raskob, Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Štefanka - Buček, Baláž, Tvrdoň - Holešinský, Rockwood, Krivošík - Varga, Bajtek, Sýkora - Molnár, R. Nemec, Múčka

Róbert Döme, tréner Slovana Bratislava: "Nehrali sme dobre, robili sme veľa chýb. Zápas sme si prehrali sami našimi chybami. Gratulujem súperovi, Nitra hrala dobre. My máme momentálne problém dávať góly. Trikrát mali naši hráči pred sebou prázdnu bránku, v presilovkách to tam skákalo, šance sú, len ich treba premeniť. Čo sa týka gólu, ktorý padol so sirénou, na striedačke sme hneď videli, že to asi bolo po čase. Bolo to tesné. Teraz nás čaká reprezentačná prestávka, musíme sa počas nej dať dokopy, máme veľa zranených. Musíme si oddýchnuť, verím, že prestávka nám pomôže."

Dušan Milo, asistent trénera HK Nitra: "Musím chalanov pochváliť za bojovný výkon. Na Slovan sme sa dobre pripravili, súper má skúsené mužstvo. Napriek výpadkom v zostave sme sa dali dokopy a sme to zvládli. Zbytočne sme si to v závere zdramatizovali, do poslednej chvíle sme nevedeli, či Slovan dal gól pred, alebo až po vypršaní času. To by sa nám nemalo stávať. Musíme na tých koncovkách zápasov popracovať. Inak sme spokojní. Sme radi, že máme takú dvojicu brankárov, Honzík chytá dobre, momentálne je náš brankár číslo jeden."

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice deklasovali súpera, radosť hráčov Slovana bola predčasná