Exhibícia Legendy sú späť: Tím Višňovský vs. Tím Jágr.
Exhibícia Legendy sú späť: Tím Višňovský vs. Tím Jágr. (Autor: TASR)
TASR|4. sep 2022 o 20:13

Väčšinu tímu Višňovského tvorili hráči z göteborského šampionátu z roku 2002.

Exhibičný zápas Legendy sú späť

Tím Višňovský - Tím Jágr 4:5 (0:3, 4:2, 0:0)

Góly: 31. Tatar (Vaic, Sekera), 34. Pucher (Nagy, Marián Hossa), 34. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 35. Pálffy (Stümpel) - 2. Reichel (Voráček, Tlustý), 9. Bednář (Brendl, Pilař), 14. Tlustý (Voráček, Židlický), 26. Bednář (Prochádzka, Židlický), 37. Brendl (Klíma, Krajíček)

Tím Višňovský: Lašák (30. Križan) - Višňovský, Podhradský, Lintner, Čierny, Sekeráš, Štrbák, Sekera - Gáborík, Pálffy, Stümpel, Zedník, Marián Hossa, Marcel Hossa, Nagy, Handzuš, Kopecký, Uram, Vaic, Pucher, Pavlikovský, Tatar. Tréneri: Filc, Pokovič

Tím Jágr: Pavelec (30. Mrázek) – Krajíček, Prochádzka, Pilař, Židlický, Jaroslav Nedvěd, Hronek - Jágr, Eliáš, Voráček, Irgl, Tlustý, Reichel, Varaďa, Bednář, Klíma, Brendl, Výborný. Tréner: Ručinský

BRATISLAVA. Nedeľná hokejová exhibícia pod názvom "Legendy sú späť" priniesla skvelú zábavu aktérov pred vypredaným hľadiskom zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Tím Jaromíra Jágra plný českých hráčov so skúsenosťami z NHL zdolal mužstvo Ľubomíra Višňovského 5:4.

Zápas mal aj charitatívny rozmer a časť zo vstupného organizátori venujú na podporu detí s hendikepom.

Hokejisti predviedli aj zopár technických parádičiek, ktoré stále nezabudli, a zabavili divákov v hľadisku. Po stretnutí prišli na rad samostatné nájazdy.

Práve tie najviac pobavili publikum. Najkrajší gól strelil Marián Hossa, ktorý delovkou takmer roztrhol sieť, no Jágrov tím vyhral aj nájazdy.

Ľubomír Višňovský a Jaromír Jágr počas exhibície Legendy sú späť.

V zaujímavom exhibičnom stretnutí viedol domácich kapitán Višňovský. Väčšinu tímu tvorili hráči z göteborského úspešného šampionátu z roku 2002.

Český výber tvorila partia, ktorá sa podieľala na olympijskom triumfe v Nagane v roku 1998. Doplnili ju však aj súčasní hráči.

Stretnutie sa odohralo až na tretí pokus. Predošlé dva, plánované, napríklad aj pod holým nebom v Špindlerovom Mlyne, boli zrušené pre pandemické opatrenia.

Priebeh zápasu Tím Višňovský - Tím Jágr

I. tretina:

Prvý gól dal český tím pod vedením Jaromíra Jágra, keď sa presadil Robert Reichel. Hostia zobrali zo začiatku exhibíciu vážnejšie ako domáci a v prvej tretine strieľali góly len oni.

V 9. minúte pridal druhý zásah "Tímu Jágr" Jaroslav Bednář a tretí strelil Jiří Tlustý. Brankár Ján Lašák k tomu chytil viacero šancí súpera.

I. tretina:

Český tím začal gólovo aj v druhej tretine, keď dal svoj druhý presný zásah v stretnutí Bednář. Diváci si na bratislavskom štadióne po prvý raz zakričali gól až v 31. minúte po zakončení Tomáša Tatara.

Slovenský tím potom pridal ďalšie tri presné zásahy v krátkom slede. Najprv si Peter Puchel vychutnal Petra Mrázka, a potom sa presadili Michal Handzuš a Žigmund Pálffy.

Tím Jágra však išiel opäť do vedenia po presnej strele Pavla Brendla. V 38. minúte videli diváci aj prvý faul českého tímu. Po dohode oboch mužstiev nasledoval samostatný nájazd, ktorý však Handzuš nepremenil.

III. tretina:

Posledná tretina priniesla svižný hokej na oboch stranách. Blízko gólu bol kapitán hostí Jaromír Jágr, no brankár Karol Križan vytesnil jeho nájazd na žŕdku. V tretej časti tak diváci už nevideli žiadny presný zásah.

Domov»Hokej»Slovensko»Legendy sa bavili v Bratislave. Jágrov tím zdolal výber Višňovského, najkrajší gól strelil Hossa