Slovákom fungujú presilovky. Proti Švajčiarom ideme zvíťaziť, hovorí Regenda

Pavol Regenda. (Autor: TASR)
TASR|16. dec 2021 o 08:11 (aktualizované 16. dec 2021 o 10:37)

Až traja hráči strelili svoj prvý gól za národný dres.

VISP. Slovenským hokejovým reprezentantom sa vydaril vstup do Švajčiarskeho pohára. V stredajšom prvom zápase vo Vispe zdolali Lotyšsko 6:2.

"Bolo to ťažké po náročnom cestovaní. Na chalanoch to bolo vidieť, nezachytili sme začiatok zápasu, potom ani začiatok druhej tretiny," povedal asistent trénera SR Ján Pardavý.

"Akonáhle sme dali vedúci gól, chalani začali lepšie korčuľovať, to isté platilo aj v druhej tretine. Víťazstvo 6:2 netreba preceňovať, treba uznať, že Lotyši hrali veľmi dobre.

Boli sme efektívnejší a v bránke nás veľmi dobre podržal Tomek. Adam Liška by mal v ďalšom zápase nastúpiť, podozrenie na zlomeninu nohy sa u Dávida Mudráka, našťastie, nepotvrdilo, takže by mal tiež hrať proti Švajčiarom," povedal Pardavý pre hockeyslovakia.sk.

Slováci rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Skvele im vyšli presilovky, v ktorých dali svoje prvé tri góly v zápase.

Jozef Baláž a Róbert Varga skórovali pri svojej premiére v národnom mužstve. Svoj prvý reprezentačý gól zaznamenal aj Pavol Regenda.

Druhý duel odohrajú Slováci v piatok o 19.45 h proti domácemu výberu, ešte predtým sa vo štvrtok stretnú Švajčiari s Lotyšmi (19.45).

Slováci sa proti Lotyšom predstavia aj na ZOH v Pekingu, zápas sa hrá 13. februára o piatej ráno nášho času.

Ďalšie hlasy po zápase:

Pavol Regenda, útočník SR: "Som rád, že mi to padlo. Aj na predošlých reprezentačných akciách som mal niekoľko šancí, no nevedel som ich premeniť. Dnes mi to tam pekne posunul Kelo (Kelemen, pozn. red.).

Náročné cestovanie bolo určite cítiť v nohách, aj nám nejakí chalani vypadli zo zostavy. Po tom dlhom cestovaní som sa osobne cítil taký ťažký, nesvoj.

Lotyši na nás vybehli, v úvode mali hru, chvalabohu sme to ubránili a vrátili im úder. Na Švajčiarov sa musíme dobre pripraviť, ideme proti nim zvíťaziť".

Róbert Varga, útočník SR: "Teší ma, že môžem reprezentovať Slovensko, keby mi to pred rokom niekto povedal, tak by som mu odvetil, že to nie je možné."

Martin Gernát, obranca: "Padajú aj také góly, aké som dal ja. Treba strieľať, ja som videl, že sa trochu otvoril priestor, strela bola tečovaná, odrazila sa a spadla do bránky."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: