Fínsky hrdina je stále v izolácii. Je to porušenie ľudských práv, tvrdí tréner

Marko Antilla.
Marko Antilla. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. feb 2022 o 14:57

Mal štyri negatívne testy, v Pekingu sa však ocitol v izolácii.

PEKING. Fínsky hokejista Marko Anttila má naďalej pozitívne výsledky testov na koronavírus a zostáva na ZOH 2022 v izolačnom hoteli.

Podľa trénera Jukku Jalonena sa nič nemení, 36-ročný útočník stále nedokáže vyprodukovať dva negatívne testy, ktoré by mu umožnili vrátiť sa k tímu.

Kapitán majstrov sveta z Bratislavy a Košíc 2019 prekonal Covid-19 už v januári. Splnil podmienku štyroch negatívnych testov, aby mohol odletieť do Číny. Po prílete do Pekingu mal však pozitívne testy a musel zamieriť do izolácie.

Podľa Jalonena je Anttila úplne zdravý a nevykazuje žiadne symptómy.

Skúsený veterán, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v Kontinentálnej hokejovej lige v Jokerite Helsinki, je momentálne jediný fínsky hráč v izolácii.

"Suomi" neskrývajú frustráciu zo spôsobu, akým organizátori ZOH zaobchádzajú s Anttilom. "Je to porušenie ľudských práv. Elitný športovec, ktorý je úplne zdravý, nemôže súťažiť na olympiáde," hneval sa Jalonen, ktorého citoval web yle.fi.

Fíni budú úvodným súperom Slovákov v C-skupine olympijského turnaja v Pekingu, vzájomný súboj je na programe vo štvrtok 10. februára o 9.40 SEČ.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu:
Domov»ZOH 2022 Hokej»Fínsky hrdina je stále v izolácii. Je to porušenie ľudských práv, tvrdí tréner